Dwudniowa przygoda w Energylandii

Jesień to doskonały okres na zwiedzanie Małopolski! Turystów jest już mniej, dlatego możemy liczyć na wyższy komfort podróżowania. Polska południowa to bardzo popularny kierunek turystyczny, a lokalne atrakcje przeżywają w sezonie prawdziwe oblężenie. Podróżując jesienią możemy uniknąć tłumów w środkach transportu oraz tłoku w restauracjach, jak również zyskać łatwiejszy dostęp do największych atrakcji. Zaletą jesiennego urlopu są także znacznie niższe koszty wycieczki. Przełom października i listopada to świetny czas na wyjazd wypoczynkowy z rodziną. Prezentujemy pomysł na dwudniową wycieczkę, podczas której odwiedzicie sprawdzone atrakcje Małopolski dla rodzin z dziećmi.

Plan twojej wycieczki

Dzień 1:

10:00 Inwałd Park (Park Miniatur, Lunapark, Dinolandia, Park Średniowieczny, Ogród Jana Pawła II)

19:00 nocleg w Zatorze (kompleks wypoczynkowy WesternCamp Resort)

Dzień 2:

10:00 całodzienna zabawa w Energylandii

15:00 ciepły posiłek w strefie gastronomicznej

Pięć parków tematycznych w jednym miejscu, czyli co warto zobaczyć w Inwałdzie

Jesienna auta sprzyja spokojnemu zwiedzaniu i zabawie na świeżym powietrzu. Jeśli planujesz nietypową wyprawę z dzieckiem, koniecznie zabierz je do któregoś z parków rozrywki. W Małopolsce znajdziesz mnóstwo lunaparków, wesołych miasteczek i parków tematycznych z atrakcjami dla najmłodszych. Polecamy wybrać ten, w którym i ty ciekawie spędzisz czas. Doskonałą opcją może być Inwałd Park, rodzinna atrakcja turystyczna składająca się z pięciu różnorodnych parków tematycznych. Każda z części kompleksu posiada inny profil, dlatego przyjeżdżając tutaj macie gotowy pomysł na super zabawę przez cały dzień. W Parku Miniatur „Świat Marzeń” możecie zobaczyć 60 miniaturowych makiet najsłynniejszych budowli na świecie. W Lunaparku macie okazję przejechać się na karuzelach i kolejkach, zobaczyć seans w kinie 5D, odwiedzić Dom Strachów, a nawet pojeździć na sztucznym lodowisku. Park Średniowieczny Warownia Inwałd przeniesie was w czasie do epoki dzielnych rycerzy i nieustraszonych wojowników broniących miejscową ludność przed tajemniczymi smokami. W niezwykłej Dinolandii staniecie oko w oko z jednymi z najbardziej niezwykłych stworzeń stąpających kiedykolwiek po powierzchni naszej planety (oczywiście w postaci modeli). A jeśli chcecie odpocząć i wyciszyć się w otoczeniu pięknej przyrody, macie okazję wybrać się na spacer do jedynego w swoim rodzaju ogrodu upamiętniającego życie Karola Wojtyły, późniejszego Jana Pawła II. Ogród Jana Pawła II to żywe muzeum papieża: znajdziecie tu przepiękne zdjęcia i poznacie mnóstwo niesamowitych historii.

Kowbojskie miasteczko w Zatorze

Po aktywnie spędzonym dniu pora na zasłużony odpoczynek. Podróżując po Małopolsce macie do wyboru naprawdę mnóstwo opcji noclegu: od budżetowych pensjonatów, przez gospodarstwa agroturystyczne, po nowoczesne apartamenty i luksusowe hotele z ofertą SPA. Ten region kraju słynie również z bardziej nietypowych obiektów, które oprócz samej opcji noclegu oferują także niezapomniane przeżycia. Jeśli szukacie czegoś więcej niż standardowa oferta hotelowa, z całego serca polecamy wam ośrodek WesternCamp, niezwykły kompleks inspirowany amerykańskim Dzikim Zachodem. Tutaj wszystko jest możliwe: goście mogą spać w najprawdziwszym indiańskim tipi, na drewnianym wozie kowbojskim (oczywiście z pełnym wyposażeniem) lub w uroczym domku szeryfa. Klasyczka wioska rodem z westernu oferuje także mnóstwo możliwości ciekawego spędzania czasu, m.in. boiska do gry, place zabaw, kino plenerowe, jazdę konną dla dzieci, miejsca na ognisko, stanowiska do wędkowania czy komfortową strefę relaksu.

Największy park rozrywki w Polsce – poznajcie Energylandię!

Oprócz jedynej w swoim rodzaju oferty noclegowej małopolski Zator ma do zaoferowania również rozrywkę na prawdziwie europejskim poziomie. W pobliżu kowbojskiego miasteczka znajduje się miejsce, które pokochały całe rodziny. Energylandia, czyli największy park rozrywki w naszym kraju, z sezonu na sezon przygotowuje dla swoich gości coraz to nowe atrakcje. Największe zainteresowanie wzbudzają oczywiście superszybkie, ultranowoczesne rollercoastery, jednakże pozostałe propozycje również robią niesamowite wrażenie. Energylandia gwarantuje wspaniałą zabawę osobom w każdym wieku. Na terenie parku znajduje się ponad 80 fenomenalnych urządzeń rozrywkowych przeznaczonych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca jest naprawdę nie do podrobienia, o czym co rok przekonują się goście z kraju i zagranicy. Energylandia to także niezliczona ilość niesamowitych pokazów i widowisk przygotowywanych przez zawodowych aktorów i kaskaderów. Gwarantujemy, że uczestnictwo w tak niezwykłym show pozwoli wam wczuć się w atmosferę cudownej krainy magii i wyobraźni. Atutem Energylandii jest również rewelacyjna oferta gastronomiczna – na terenie kompleksu działa kilkadziesiąt świetnych restauracji, kawiarni i barów szybkiej obsługi. Aby zjeść coś pysznego nie musicie opuszczać wesołego miasteczka. Wstąpcie do strefy gastro i zaznajcie odpoczynku wraz z pysznymi napojami i doskonałą kuchnią.

Energylandia na więcej niż jeden dzień? Czemu nie!

Ile czasu poświęcić na zabawę w Energylandii? Ile tylko chcecie! Obiekt oferuje wejściówki jedno- i dwudniowe, a także bilety całoroczne (normalne i ulgowe). Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zatrzymać się tu nieco dłużej – w końcu miejsce na nocleg macie już sprawdzone. Warto zaznaczyć, że w cenie biletu otrzymujecie nielimitowany dostęp do wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie wesołego miasteczka. Ze względów bezpieczeństwa na niektórych z nich obowiązują pewne ograniczenia, np. wiekowe czy wagowe, dzięki którym osoby korzystające z poszczególnych urządzeń mogą mieć zapewnione najwyższe standardy bezpieczeństwa.

polecamy:

partnerzy: