Małopolskie atrakcje na niepogodę: Energylandia

Nadeszła jesień, a więc czas najbardziej kapryśnej i nieprzewidywalnej aury. Choć każdy z nas zapewne życzyłby sobie samych słonecznych dni, pogoda w październiku i listopadzie często płata nam figle. Coraz mniej słońca i częste opady deszczu mocno dają się nam we znaki, sprawiając, że wolimy spędzać czas z książką i kubkiem gorącej herbaty zamiast szukać rozrywek na zewnątrz. Czy to znaczy, że czas do marca należy bezczynnie przeczekać w domu? Nic z tych rzeczy! W Małopolsce nie brakuje wyjątkowych miejsc oferujących niebanalne rozrywki. Znajdziemy tu kilka naprawdę ciekawych atrakcji, które pozwolą nam cieszyć się wspólną zabawą bez względu na pogodę. Kierunek wycieczki na dziś: Energylandia.

Energylandia na każdą pogodę

Zator to bez wątpienia szczególne miejsce na mapie Polski. Ta malowniczo położona miejscowość jest znana przede wszystkim ze znajdujących się tu fantastycznych parków rozrywki: Zatorlandu i Energylandii. Ogromnym zainteresowaniem gości z kraju i zagranicy cieszy się zwłaszcza kompleks Energylandia, największe wesołe miasteczko i park rozrywki w jednym w Polsce. Jednak Energylandia to nie tylko lunapark – to bowiem prawdziwe centrum świetnej zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To wyjątkowe miejsce można polecić naprawdę każdemu. W sezonie 2020/2021 Energylandia po raz pierwszy miała być czynna również w okresie jesienno-zimowym, tzn. częściowo we wrześniu, październiku, grudniu i styczniu. Docelowo Energylandia miała być otwarta przez cały rok, jednak ze względu na obecną sytuację epidemiczną kierownictwo parku podjęło trudną decyzję o zamknięciu obiektu jesienią i zimą, mając jednocześnie nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie mógł przyjąć swoich gości już bez żadnych przeszkód.

Energylandia w pochmurny dzień: dlaczego warto?

Wycieczka do Energylandii to dobry pomysł bez względu na porę roku. Pogoda nie ma tu większego znaczenia, ponieważ w najsłynniejszym parku rozrywki w Polsce zawsze jest co robić. Od rana do wieczora panuje tu niezwykła atmosfera, sprzyjająca relaksowi i dobrej zabawie. Choć większość z nas zapewne planuje wycieczki do tego rodzaju miejsc na ciepły, słoneczny dzień, warto rozważyć taką opcję również wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie są zbyt komfortowe.
Załamanie pogody wcale nie musi oznaczać konieczności rezygnacji z wyjazdu i bezproduktywnego siedzenia w domu. Przy odrobinie chęci można ciekawie wykorzystać ten czas bez względu na to, jak prezentuje się aura za oknem. Lekki deszcz wcale nie przeszkadza w dobrej zabawie. Co więcej, wyprawa do parku rozrywki w pochmurny dzień ma swoje ewidentne plusy. Po pierwsze, na taki wyjazd decyduje się zdecydowanie mniej osób. Mniejsza liczba odwiedzających oznacza, że nie będziemy musieli stać w kolejkach i tracić czasu przed skorzystaniem z ulubionych atrakcji. Przy pełnym obłożeniu Energylandii trudno o odpoczynek – kompleks cieszy się sporą popularnością, dlatego jeśli zależy nam na spokoju, wycieczka w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych będzie dobrym rozwiązaniem.

Park rozrywki podczas deszczu: o czym należy pamiętać

Choć w dobrej zabawie w Energylandii nie przeszkodzi nawet zła pogoda, planując pobyt w parku rozrywki w pochmurny dzień należy się do tego odpowiednio przygotować. Oczywiście przy złej pogodzie nie wszystkie atrakcje parku rozrywki będą czynne. Należy liczyć się z tym, że podczas deszczu nie skorzystamy z największych rollercoasterów czy innych ekstremalnych urządzeń. Nie znaczy to jednak, że czas spędzony w Energylandii będzie czasem straconym. Z pewnością uda nam się znaleźć mnóstwo ciekawych alternatyw. Organizatorzy zadbali o to, by w wesołym miasteczku znalazły się atrakcje odpowiednie również w przypadku załamania pogody: trójwymiarowe kino 7D z efektami specjalnymi, kilkunastominutowe seanse ukazujące niezwykle ekscytujące wizje kosmosu w Planetarium czy oryginalne przedstawienia na zadaszonych scenach widowiskowych. Wszystkie z nich przeniosą nas w tajemniczą krainę magii i czarów, w której zapomnimy o tym, co dzieje się za oknem. Na uwagę zasługuje znakomita organizacja pracy obiektu w trudnej sytuacji związanej z epidemią, dzięki której odwiedzający mogą czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo.

polecamy:

partnerzy: