Organizowanie Dnia Dziecka to prawdziwe wyzwanie dla opiekunów. Jednakże można wyjść zwycięsko z tego zadania, planując dzieciom czas w taki sposób, że nie będą się nudzić. Oto pomysły na Dzień Dziecka, które wywołają uśmiech na twarzy dzieci.

Energylandia – niezapomniana wycieczka dla dzieci małych i dużych

W każdym dziecku kryje się mały odkrywca, w którym drzemie chęć przygody. Dlatego niezależnie od wieku będzie bardzo szczęśliwe, gdy zaproponujesz mu wyjazd do największego Parku Rozrywki w Polsce. Jeżeli nie wiesz, gdzie z dzieckiem na weekend się wybrać, postaw na Energylandię w Małopolsce.

W tym Parku Rozrywki dostępne są atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Miło spędzą tu czas nie tylko nastolatkowie i dorośli, ale również maluszki. Bajkolandia to przestrzeń, w której ulokowano atrakcje dla dzieci w grupie wiekowej 2-6 lat. To tu maluchy będą mogły przenieść się do krainy swoich marzeń i spotkać z bohaterami ukochanych bajek, a także przejechać się na dostosowanych do ich wieku, bezpiecznych i kolorowych karuzelach, samolocikach, mini coasterach czy autkach.

Na uwagę zasługuje również strefa familijna, gdzie w rozsądnej dawce można doświadczyć adrenaliny. W niektórych miejscach obowiązuje tu ograniczenie wzrostu. Dziecko, aby skorzystać z wybranych atrakcji, musi mieć minimum 140 cm.

Równie niesamowitym miejscem w Energylandii, gdzie na Dzień Dziecka warto się wybrać, jest Smoczy Gród, które wygląda niczym znane z literatury i filmu gotyckie miasteczka. Świetnie poczują się tu fani „Władcy Pierścieni” czy „Wiedźmina”.

Wycieczki z dziećmi to coś niezwykłego, co pozostaje w pamięci młodego człowieka na długo. Twój nastolatek będzie Ci naprawdę wdzięczny, jeżeli zaproponujesz mu wycieczkę do Energylandii. W strefie ekstremalnej może zmierzyć się ze swoim strachem i poczuć przypływ adrenaliny. To w końcu największy w Europie Park Roller Coasterów — ich liczba i rozmiary naprawdę robią wrażenie.

Oczywiście, w Energylandii są wykonywane również pamiątkowe zdjęcia podczas zjazdu, które stać się mogą wspaniałą pamiątką na lata — i świetnie wyglądają w mediach społecznościowych.

Trzeba mieć na uwadze, że to nie wszystko, co oferuje Energylandia. W tym parku rozrywki funkcjonuje również stworzona z rozmachem wodna kraina, w której czeka 10 atrakcji wodnych, punkty gier i zabaw. Nie można też zapomnieć o możliwości skorzystania z kina 7D, a także o punktach gastronomicznych, w których można zjeść coś smacznego po zabawie.

Do Energylandii warto się wybrać nie tylko od święta, ale również wtedy, gdy szukamy inspiracji na weekend z dzieckiem w Polsce. Do parki rozrywki można w łatwy sposób dostać się, jeżeli korzystać z noclegów w Western Camp. Transfer odbywa się Złotym Pociągiem.

Atrakcje i zabawy na Dzień Dziecka

Wypad na weekend z dzieckiem z okazji jego święta to nie jedyny pomysł na Dzień Dziecka, który warto wprowadzić w życie w ten niezwykły czas. Wspólnie spędzone chwile są tak naprawdę ważniejsze niż impreza z okazji Dnia Dziecka czy wymyślne atrakcje na Dzień Dziecka.

Wyjątkowo fajny prezent na Dzień Dziecka to np. wspólny piknik w ogrodzie, podarowanie dziecku zabawki, o której od dawna marzyło czy wybranie się do ulubionej restauracji, np. na pizzę czy do kawiarni na lody.

Istotą tego dnia jest pozwolenie dziecku na znacznie więcej niż na co dzień. Wiele frajdy sprawisz dziecku, jeżeli np. w ogrodzie ukryjesz prezenty lub na drzewie pozawieszasz balony z okazji jego święta. Dowiedz się również, czy w Twojej okolicy są organizowane festyny lub atrakcje dla dzieci na Dzień Dziecka.

Ogrom radości Twojej pociesze przyniesie również możliwość wspólnej wycieczki rowerowej czy pieczenie ciasta pod czujnym okiem rodzica. Co powiecie na stworzenie teatrzyku, w którym razem wystąpicie?

Dzień Dziecka już niedługo. Spędźcie ten czas razem!

polecamy:

partnerzy: