30 urodziny to jedna z tych „okrągłych” rocznic, które obchodzimy zwykle z większą pompą. Często na takie spotkanie zapraszamy więcej gości niż zwykle. Być może spotykamy się wtedy z większym gronem znajomych lub nawet z całą rodziną. W jaki sposób zorganizować 30 urodziny, aby były one naprawę niezapomniane? Niekoniecznie musi to być impreza w klubie czy tradycyjna domówka. Do wyboru mamy tak naprawdę masę przeróżnych opcji – wszystko zależy od tego, jak i gdzie chcemy ten czas spędzić. Jeśli chcesz wyprawić swoje przyjęcie w nietypowy sposób, możesz zorganizować na przykład weekendowy wypad za miasto. Doskonałym pomysłem na uczczenie 30 urodzin w niebanalny sposób może być wycieczka do Energylandii.

Energylandia – kultowe miejsce na mapie Małopolski

Już dawno marzyłeś o urodzinach w parku rozrywki? Dobrze trafiłeś – znane wszystkim wesołe miasteczko w Zatorze idealnie się do tego nadaje! Energylandia zajmuje obecnie imponujące 43 hektary i wciąż rośnie – właściciele planują w ciągu najbliższych kilku lat zwiększyć jej powierzchnię aż pięciokrotnie! Park znany jest z tego, że ciągle się zmienia, a nowe atrakcje pojawiają się praktycznie co sezon. Każdego roku uruchamiane są nowe urządzenia rozrywkowe, zmienia się układ alejek i powstają inne podobne niespodzianki. Energylandia jest podzielona na 6 części tematycznych, z których każda wyróżnia się innym motywem przewodnim.

Znajdziecie tu m.in. Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną i Smoczy Gród. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (czyli głównie wiosną i latem) dla gości udostępniony jest także Water Park. To osobna strefa basenów i atrakcji wodnych na wolnym powietrzu, a zarazem największy odkryty aquapark w Polsce. W roku 2021 swoją premierę miała najnowsza część tematyczna, dostępna od 14 lipca strefa Aqualantis.

30 urodziny w parku rozrywki – dlaczego nie?

Najbardziej rozpoznawalny park rozrywki w Zatorze nie jest kolejnym wesołym miasteczkiem z kilkoma karuzelami dla dzieci. To niesamowite i jedyne w swoim rodzaju miejsce łączy bowiem niepowtarzalne atrakcje dla wszystkich: zarówno dla najmłodszych, jak i dla młodzieży i dorosłych. W największym parku rozrywki w Polsce można poszaleć na emocjonujących kolejkach górskich, można też spokojnie wypocząć na wygodnym leżaku – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Wycieczka do Energylandii może być także fantastycznym pomysłem na spędzenie urodzin, rocznicy czy innego ważnego jubileuszu. To niesamowite miejsce gwarantuje świetną zabawę każdemu, ponieważ znajdują się tu atrakcje dla turystów w każdym wieku.

Można spędzić tu cały dzień pełen wrażeń: pojeździć na karuzelach, przejechać się na rollercoasterach, przeprawić się torem wodnym na pływającej gondoli, wybrać się w rejs drewnianą tratwą, napić się pysznej kawy i zjeść smaczny posiłek w doborowym towarzystwie. Możecie być pewni, że tego typu rozrywka zaangażuje całe towarzystwo. Wspólna zabawa w wesołym miasteczku na pewno wszystkich zintegruje, a dodatkowej rozrywki dostarczą wam organizowane na terenie Energylandii widowiska i pokazy. Nieważne ile masz lat, z pewnością poczujesz się tutaj fantastycznie.

Najbardziej ekstremalne atrakcje Energylandii

Ciekawą atrakcją podczas pobytu w Energylandii może być spróbowanie swoich sił na tutejszych rollercoasterach. Zatorski park rozrywki ma ich do zaoferowania aż 17! Znajdziecie tu kolejki górskie o różnym poziomie trudności. Wiele z nich to prawdziwe cuda inżynierii, czego doskonałym przykładem jest Zadra – najwyższa i najszybsza hybrydowa kolejka górska typu hyper coaster w Europie. Osoby kochające adrenalinę z pewnością będą zachwycone słynnym Hyperionem, oferującym fantastyczną podniebną podróż z szybkością 142 km/h.

Do najbardziej spektakularnych kolejek górskich z pewnością zaliczają się także gigantyczny Mayan – stalowy rollercoaster o odwróconej konstrukcji, fenomenalny Speed – wynosząca pasażerów na wysokość 60 metrów atrakcja bijąca wszelkie rekordy w swojej kategorii i supernowoczesny Abyssus – niesamowita konstrukcja z wagonikami dopędzanymi przez wystrzał elektromagnetyczny. Przygotujcie się na to, że będzie naprawdę ekstremalnie! Jazda do góry nogami, niespodziewane efekty grawitacyjne, liczne efekty nieważkości, a także efekty wodne – to wszystko i o wiele więcej czeka na was w Energylandii.

WesternCamp w Zatorze – poczuj się jak bohater westernu!

Na ile najlepiej przyjechać do Energylandii? Według nas na pewno na dłużej niż jeden dzień. Doskonałym pomysłem może być na przykład weekendowy wypad do Zatora, podczas którego połączycie dwudniowe szaleństwo w parku rozrywki z pobytem w klimatycznym ośrodku WesternCamp. Ten nowoczesny kompleks wypoczynkowy jest stylizowany na klimat Dzikiego Zachodu.

Naszym zdaniem to zdecydowanie najlepszy nocleg w Zatorze, ponieważ WesternCamp znajduje się tylko 18 minut spacerem od Energylandii. Lecz to nie jedyny powód, dla którego wspominamy właśnie o tym miejscu. W WesternCamp – oprócz oryginalnych opcji noclegowych w stylu pionierów Dzikiego Zachodu – czeka na was także szeroka gama dodatkowych atrakcji, m.in. strefa relaksu z leżakami i hamakami, boiska sportowe, stanowiska do wędkowania czy specjalnie przygotowane pola ogniskowe. Naprawdę warto!

polecamy:

partnerzy: