Pomysł na oryginalny wieczór kawalerski: Energylandia i WesternCamp

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej Młodej Pary. Każdy marzy o tym, by ten dzień był idealny i pozostawił po sobie jak najpiękniejsze wspomnienia. Organizacja ceremonii i przyjęcia może być jednak dosyć przytłaczająca, dlatego jeśli chcecie oderwać się od stresujących przygotowań pozwólcie sobie na świętowanie wieczoru kawalerskiego i panieńskiego! Ta chwila powinna być niezapomniana, więc zaszalejcie i skuście się na coś naprawdę ekstra. W każdym z nas jest trochę z dziecka, dlaczego by więc nie zorganizować niezapomnianego wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego w parku rozrywki? Alternatywne sposoby świętowania stają się coraz bardziej atrakcyjne. Zasada jest tutaj tylko jedna: macie się wszyscy dobrze bawić!

Energylandia – co musisz wiedzieć, zanim tam pojedziesz?

Parki rozrywki należą do najszybciej rozwijających się atrakcji turystycznych na świecie. Wiele z nich to nowoczesne centra oferujące nie tylko superszybkie kolejki górskie, lecz także mnóstwo innych oszałamiających atrakcji. Jedno z takich wspaniałych miejsc znajduje się również w naszym kraju. Energylandia jest największym i najsłynniejszym obiektem tego typu w Polsce. Pod względem ilości i różnorodności propozycji kompleks w Zatorze nie ma sobie równych. Ogromny, bo położony na 43 hektarach obiekt obejmuje ponad 100 urządzeń rozrywkowych (np. rollercoasterów, karuzeli, urządzeń dla dzieci), kilkadziesiąt interaktywnych gier i zabaw, 7 scen widowiskowych, nowoczesne kino 7D, a nawet prawdziwe Planetarium. Często jeden dzień to za mało aby skorzystać ze wszystkich atrakcji Energylandii – tym bardziej, że kompleks składa się tak naprawdę z dwóch modułów: gigantycznego wesołego miasteczka oraz nowoczesnego parku wodnego na wolnym powietrzu. Dlatego też organizując wieczór kawalerski w Energylandii warto zatrzymać się w Zatorze na dłużej. Doskonałą opcją może być na przykład wyjazd na dwa dni. Można skorzystać wtedy z biletów dwudniowych.

Jak dojechać do Energylandii?

Park rozrywki Energylandia położony jest w miejscowości Zator, w województwie małopolskim. Zator jest doskonale skomunikowany z Krakowem i Katowicami, dlatego łatwo tu dojechać z każdego zakątka kraju. Bezpośrednio przy wejściu do Energylandii znajduje się obszerny parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód na czas pobytu w wesołym miasteczku. Właściciele samochodów elektrycznych mogą skorzystać ze stacji ładowania pojazdów. Do Zatora można dojechać także pociągiem (polecamy połączenia Kraków-Zator-Kraków lub Katowice-Zator-Katowice) lub autobusem. Jeśli chcecie, możecie dostać się na miejsce również specjalnym autokarem. Transport okazjonalny przeznaczony jest wyłącznie dla gości Energylandii. Dojazd autokarem Energylandii możliwy jest m.in. z Krakowa, Katowic, Częstochowy, Wrocławia, Opola, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Warszawy, a nawet Torunia czy Bydgoszczy.

Nietypowy wieczór kawalerski – szaleństwo w parku rozrywki!

Energylandia to idealne miejsce dla każdego, kto chce przeżyć niezapomnianą przygodę i poczuć smak adrenaliny. W ramach największego polskiego parku rozrywki funkcjonuje Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Smoczy Gród, Aqualantis, Bajkolandia i Water Park. Wszystko to jest zorganizowane na najwyższym możliwym poziomie. Energylandia stale się rozbudowuje, rozwija i unowocześnia. Nie ma tu nawet mowy o nudzie! W Energylandii codziennie przewijają się tysiące osób. Większość z nich spędza tu cały dzień. Na terenie Energylandii funkcjonuje rozbudowana sieć punktów gastronomicznych, więc nie musicie martwić się o posiłki. Bez względu na to, jakie są wasze upodobania kulinarne, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: zadowoleni będą zarówno fani fast foodów, jak i amatorzy tradycyjnych obiadów czy bardziej wykwintnych dań. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wszystkich innych parków rozrywki na świecie, gastronomia jest dodatkowo płatna.

Kowbojski nocleg w WesternCamp w Zatorze

Zamiast spieszyć się i gonić od jednej atrakcji do drugiej, warto wybrać się do Energylandii na dwa dni. Możecie wtedy tak zaplanować czas, by np. najpierw skupić się na atrakcjach ekstremalnych, a następnie odpocząć i zregenerować siły w parku wodnym. Aby świętować wieczór kawalerski wspólnie z przyjaciółmi możecie zabookować nocleg np. w WesternCamp, fantastycznym ośrodku usytuowanym nieopodal Energylandii. To rewelacyjne miejsce na uczczenie tak wyjątkowego wydarzenia, które przecież już więcej się nie powtórzy. W WesternCamp możecie przeżyć przygodę rodem z Dzikiego Zachodu. Gościom obiektu udostępniane są nietypowe miejsca noclegowe – oryginalne indiańskie tipi, proste wozy kowbojskie oraz drewniane domki szeryfa. Teren kompleksu jest naprawdę rozległy, dlatego nie ma tu mowy o tłoku czy braku prywatności. WesternCamp oferuje także boiska do piłki nożnej, siatkówki i badmintona, miejsca na ognisko, łowisko oraz wypożyczalnię sprzętu wędkarskiego. Na terenie obiektu znajduje się także restauracja, ogródki piwne oraz strefa relaksu z wygodnymi leżakami. Na koniec jeszcze jedna ważna rzecz: pamiętajcie, by poinformować wcześniej kierownictwo ośrodka o chęci zorganizowania w wieczoru kawalerskiego w westernowym miasteczku.