Weekendy to idealne okazje do przeżycia świetnych przygód. Pewnie wielu z Was marzyło o tym, aby odwiedzić Dziki Zachód, poczuć wiatr we włosach i doświadczyć niezapomnianych emocji. Dzięki atrakcjom, które oferuje południe naszego kraju nie musicie planować tygodniowych wypraw, aby zakosztować różnorodności, możecie zrobić to podczas trzydniowej wycieczki po Małopolsce. Zastanawiacie się nad tym jak zaplanować wyjazd, aby z łatwością przenieść się w zróżnicowane pod wieloma kątami miejsca? Przedstawiamy Wam propozycję programu wyjazdu, który będziecie wspominać bardzo długo!

Wycieczka trzydniowa – dzień pierwszy

Mówi się, że zwiedzanie warto rozpocząć od własnego podwórka, a jak dobrze wiemy każde miejsce ma swoje perełki. Pierwszego dnia wycieczki, wyruszając z Krakowa warto zatrzymać się w jednym z piękniejszych okolicznych obszarów – rezerwacie przyrody Bielańskie Skałki. Ten leśny rezerwat dzięki charakterowi ścisłej ochrony przyrody oferuje nie tylko głębsze doznania związane z cenną naturą, ale również z historią.
W obrębie rezerwatu znajduje się Klasztor Kamedułów zbudowany w XVII wieku. Z jego okolic roztaczają się piękne panoramy na okoliczne wzgórza i odległe góry. Bardzo ciekawą atrakcją jest też Winnica Srebrna Góra – jedna z największych winnic w Polsce. Miejsce to warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na naturę mającą tutaj szczególny charakter. W Lesie Wolskim, którego częścią jest rezerwat, możecie poczuć się jak na górskim szlaku! Po zaczerpnięciu świeżego powietrza udajcie się do Zatoru. W przeciwieństwie do historycznego Krakowa tutaj czeka na Was mnóstwo atrakcji związanych z wysoką dawką adrenaliny. Jest to także baza do świata Indian i kowbojów – na Dziki Zachód Ameryki Północnej!
Western Camp Resort w Zatorze to ośrodek wypoczynkowy stylizowany na wzór westernowych miasteczek. Zatrzymując się tutaj macie okazję nocować w oryginalnych pokojach, takich jak Indiańskie Tipi, Kowbojskie Wozy oraz Domki Szeryfa. Znajdując się na terenie Western Camp Resort można poczuć się jak na planie filmowym! To oczywiście nie jedyna atrakcja, jest ich tutaj mnóstwo. Zdecydowanie nie jest to miejsce, w którym będziecie się nudzić.
Dzięki udogodnieniom zapewnianym przez kompleks można zarówno w pełni się zrelaksować, jak i spędzić czas aktywnie. Znajdziecie tu miejsca do odpoczynku przy granej na żywo muzyce, łowisko ryb oraz kino plenerowe, a także boiska sportowe do gry w mini futbol, badmintona i siatkówkę, plac zabaw dla najmłodszych i miejsca do rozpalania wieczornych ognisk. W znajdującej się tutaj restauracji Bonanza można zakosztować prawdziwie westernowych dań!

Dzień drugi i trzeci – szaleństwa w Energylandii

Drugiego dnia po pysznym śniadaniu warto nieco się rozerwać. Western Camp Resort jest idealną opcją noclegową podczas trzydniowej wycieczki po Małopolsce również z racji swojego położenia w bliskiej odległości od parku rozrywki Energylandia. To właśnie Enerylandia dostarczy Wam mnóstwo mocnych doznań! Trzydniowa wycieczka jest najlepszą okazją do poznania wszystkich szalonych atrakcji, które znajdują się w tym największym w Polsce parku rozrywki. W ofercie parku znajduje się bilet dwudniowy, którego koszt wynosi 249 zł (bilet normalny) oraz 159 zł (bilet ulgowy). Bilet ulgowy obowiązuje dla osób poniżej 140 cm wzrostu, a karnety są ważne w dwa kolejne dni.
Co ciekawego oferuje Energylandia w Zatorze? Ciężko wymienić wszystkie atrakcje. Jedno jest pewne – to idealnie miejsce zarówno dla starszych, młodszych, jak i najmłodszych. Pięć stref o różnej tematyce i stopniu ekstremalności, gigantyczne roller coastery, z których na szczególną uwagę zasługują: Zadra – najwyższy na świecie drewniany roller coaster, Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coaster, którego wagoniki osiągają prędkość 142 km/h, najwyższy i najszybszy na świecie Water Coaster – Speed oraz ekstremalny Roller Coaster – Mayan. Mało wrażeń? Zdecydowanie spotęgują je Space Booster, Space Gun i Aztec Swing – urządzenia, na których stracicie poczucie grawitacji! Kiedy nadejdzie czas na powrót na ziemię zróbcie to w prawdziwie spektakularnym stylu dzięki wieży zrzutu Tsunami Drop, która z niesamowitą prędkością opuści Was z wysokości prawie 40 metrów w dół!
Dla młodszych przygotowano liczne atrakcje z poziomem adrenaliny dostosowanym specjalnie dla nich. W strefach Familijnej oraz Bajkolandii nie tylko skorzystacie z różnorodnych kolejek, ale także odwiedzicie m.in. dom strachów Monster House, przejedziecie się kultowymi samochodzikami-zderzakami i zajrzycie do tematycznych wiosek. Wasze dzieciaki będą zachwycone! Koniecznie sprawdźcie również atrakcje wodne, w tym dziką rzekę Jungle Adventure, Swiss Water Cups – legendarne dryfujące filiżanki, czy przecinającą z dużą prędkością taflę wody kolejkę Anaconda. Niebawem wodna oferta Energylandii poszerzy się także o kolejną strefę – Aqualantis, a letnie szaleństwa wzbogaci Big Milk Water Park. Całodzienne wariacje najlepiej zrekompensować ogniskiem, zabawami i relaksem na Dzikim Zachodzie – w Western Camp Resort.
Ostatni dzień trzydniowej wycieczki będzie okazją na zaliczenie pozostałych atrakcji parku rozrywki Energylandia lub… ponownego skorzystania z najszybszych kolejek! Dzięki dwudniowemu biletowi będziecie mieli szansę na dodatkowe godziny szaleństw przed powrotem do domu. Małopolska skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc.
Jej różnorodność pod wieloma kątami sprawia, że to wspaniały region na przygody. Góry, natura i historia wzbogacone są tutaj o miejsca niespotykane w innych regionach Polski, a także ekstremalne atrakcje, których nie doświadczycie w pozostałych parkach rozrywki w Europie a nawet na świecie. Tak zaplanowana trzydniowa wycieczka po Małopolsce zdecydowanie dostarczy Wam ogromu różnorodnych wrażeń i pozytywnych wibracji, które naładują Was potężną dawką energii!

polecamy:

partnerzy: