Weekendowa przygoda dla całej rodziny

Spędzasz długie godziny na planowaniu dzieciakom zajęć na wakacje, a one i tak po chwili tracą zainteresowanie zabawą? Znamy to doskonale. Często bywa tak, że rodzice dwoją się i troją by zorganizować swoim pociechom wolny czas, lecz koniec końców i tak słyszą „Mamo, nudzi mi się!”. Skoro tu trafiłeś zapewne zastanawiasz się, jak uchronić dziecko od nudy. Po przejrzeniu kilkunastu blogów parentingowych i uwzględnieniu własnych doświadczeń możemy z całą pewnością stwierdzić, że największą atrakcją dla kilkulatków są wycieczki. Wspólne wyjazdy to okazja do poszerzenia horyzontów, otwarcia się na coś nowego i zacieśnienia rodzinnych więzi. I nie ma tu znaczenia czas trwania takiej wyprawy, lecz jej odpowiednie przygotowanie. Jak zaplanować taki wyjazd? Jakie atrakcje uwzględnić? Oto gotowy plan dwudniowej przygody dla całej rodziny. Przygotujcie się na solidną dawkę śmiechu i całą masę pozytywnych wrażeń!

Plan twojej wycieczki

Dzień 1

10:00 zabawa w parku trampolin w Krakowie
15:00 obiad na Rynku Głównym
17:00 wyjazd z Krakowa
18:00 nocleg w Zatorze, ośrodek WesternCamp

Dzień 2

10:00 całodzienna zabawa w Energylandii
14:00 obiad w strefie gastronomicznej
15:00 relaks w Water Parku

Park trampolin

Chcesz zrobić dziecku naprawdę fajną niespodziankę? Zabierz je do parku trampolin! Skakanie na trampolinie to ogromna frajda – czy widziałeś kiedyś malucha, któremu by się to nie podobało? Choć trampolina to wynalazek, który ma już prawie sto lat, prawdziwą furorę robi dopiero od niedawna. Wykonywanie akrobacji na sprężystej siatce, która dzięki sile grawitacji wynosi nas pionowo w górę, od jakiegoś czasu stanowi już nawet osobną dyscyplinę olimpijską! Trampoliny znane są także osobom chodzącym na zajęcia fitness: dzięki 10-minutowemu treningowi można spalić tyle kalorii, co podczas półgodzinnego spaceru. Skakanie na trampolinie jest jednak nie tylko doskonałym sposobem na odchudzanie, lecz także świetną okazją do wypracowania idealnej sylwetki. Warto zarażać dzieci pasją do tego fantastycznego sportu już od najmłodszych lat. Doskonałym pomysłem będzie wycieczka do Parku Trampolin w Krakowie. Z urządzeń gimnastycznych mogą korzystać maluchy już od 3 roku życia (choć pamiętajcie, że dzieci do 13 r.ż. muszą w trakcie zabawy pozostawać pod opieką rodziców). Park trampolin to świetna rozrywka dla całej rodziny i miejsce stworzone tak, by nikt się tutaj nie nudził.

Rynek Główny

Po szalonej zabawie na trampolinach proponujemy wam obiad w samym centrum Starego Miasta. Rynek Główny jest chlubą Grodu Kraka – to najważniejsza przestrzeń publiczna Krakowa i największy średniowieczny rynek Europy. Bez względu na to, na jak długo zatrzymacie się w Mieście Królów, spacer po Rynku to punkt obowiązkowy. W klimatycznych zaułkach największego placu w Krakowie skrywa się mnóstwo nastrojowych restauracji i kawiarenek. Warto zajrzeć do którejś z nich i zjeść pyszny obiad z widokiem na słynne Sukiennice.

Dziki Zachód w samym sercu Małopolski

Po szalonej przygodzie w parku trampolin i zwiedzeniu najpiękniejszej części Krakowa przyda się wam odpoczynek. To jeszcze nie koniec wrażeń – jutro czeka was kolejna dawka niezapomnianych emocji. Baza noclegowa Małopolski jest naprawdę imponująca, więc bez problemu znajdziecie zakwaterowanie w interesującym was przedziale cenowym. Jeśli możemy coś zasugerować, proponujemy wam opuścić Kraków i udać się do Zatora, niewielkiej miejscowości na pograniczu aglomeracji krakowskiej i katowickiej. W okolicy znajduje się mnóstwo ciekawych atrakcji dla rodzin z dziećmi, wśród których absolutnym numerem jeden jest Energylandia. Naszym zdaniem najciekawszym miejscem na nocleg w pobliżu jest WesternCamp Resort, ośrodek inspirowany klimatem amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Dostępnych jest wiele opcji zakwaterowania: przytulne domki, proste wozy kowbojskie, a nawet oryginalne indiańskie tipi. Jedno jest pewne – wasze dzieciaki będą zachwycone!

Energylandia z dzieckiem

Kolejny dzień to nowa porcja przygód. Zapewne domyślacie się już, co będziecie dziś robić? I macie rację, bowiem wycieczka z dzieckiem po Małopolsce nie może odbyć się bez wizyty w dobrym parku rozrywki! Podkrakowska Energylandia bez dwóch zdań bije na głowę inne wesołe miasteczka w Polsce. Ten fenomenalny lunapark został stworzony z myślą o osobach w każdym wieku. Tutaj dobra zabawa czeka na każdego: nieważne, ile masz lat, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Energylandia podzielona jest na sześć części, w których rozmieszczone są urządzenia rozrywkowe o różnej intensywności. Rodzinom z dziećmi szczególnie polecamy Bajkolandię i Strefę Familijną. Na terenie obiektu znajduje się łącznie około 80 różnorodnych atrakcji. Goście mogą ponadto brać udział w licznych widowiskach i pokazach specjalnych. Energylandia posiada też własne Planetarium, kino 7D, tor do pokazów kaskaderskich i oddzielną strefę wodnych atrakcji. Znajdziecie tu też blisko 50 punktów gastronomicznych i mnóstwo sklepów z pamiątkami. Tylko od was zależy, jak rozplanujecie czas wspólnej zabawy. Dla waszej wygody organizator przygotował darmowe mapki – możecie odebrać je w kasie lub przy wejściu. Mała wskazówka: jeśli przyjedziecie tu słoneczny dzień koniecznie skorzystajcie z Water Parku – to nowoczesny park wodny pod gołym niebem, z miejscami do odpoczynku i strefą wodnych szaleństw Tropical Fun.

polecamy:

partnerzy: