Co robić jesienią w Krakowie?

Kraków to wspaniałe miasto. Stolica Małopolski może pochwalić się niezliczoną ilością zabytków, smacznym jedzeniem i jedyną w swoim rodzaju atmosferą artystycznej bohemy. Co roku miasto odwiedzają miliony turystów z całego świata. Magia Krakowa przyciąga zarówno pasjonatów historii, jak i fanów aktywnego wypoczynku i atrakcji na świeżym powietrzu. Oferta turystyczna Miasta Królów Polskich jest bardzo zróżnicowana, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do Krakowa warto przyjechać o każdej porze roku, a najlepszy okres na zwiedzanie to wiosna i jesień. Dla wielu osób kluczową kwestią podczas takich wyjazdów jest dobra pogoda. Jednak nie zawsze możemy liczyć na słoneczną aurę. Na szczęście w mieście jest mnóstwo atrakcji na niepogodę. Poznaj krakowskie atrakcje na pochmurny i deszczowy dzień i zaplanuj z nami swoją dwudniową wycieczkę.

Plan twojej wycieczki

Dzień 1:

11:00 park trampolin

15:00 obiad na Rynku

16:30 ścianka wspinaczkowa

20:00 nocleg w centrum

Dzień 2:

9:00 śniadanie na Rynku

10:30 zabawa w Parku Wodnym

15:00 Saunarium i strefa relaksu

17:00 obiad w Serenadzie

Fantastyczna rozrywka w parku trampolin

Lubisz aktywnie spędzać czas? W Krakowie z pewnością nie będziesz się nudził. W tym tętniącym życiem mieście czeka cała masa atrakcji dla osób dbających o swoją kondycję fizyczną. W Krakowie nie brakuje świetnych miejsc do biegania, na rower czy na spacery. A jeśli pogoda nie sprzyja? Doskonałą alternatywą są rozrywki dla aktywnych pod dachem. Pierwszym pomysłem, który chcemy ci zaproponować, jest park trampolin. Zabawa na trampolinach daje mnóstwo frajdy, a przy tym jest rewelacyjną okazją do treningu różnych partii mięśni. Skakanie na trampolinie odpręża i pobudza nasz organizm do wydzielania endorfin – hormonów szczęścia. Korzyści z takiego sportu jest jednak o wiele więcej: skacząc na trampolinie poprawiamy naszą koordynację ruchową, zwiększamy wydolność organizmu, spalamy tkankę tłuszczową, a nawet możemy nauczyć się elementów akrobatycznych. Gwarantujemy, że kilka godzin zabawy w parku trampolin poprawi wam humor i wprawi was w świetny nastrój. A gdy już porządnie zgłodniejecie, wybierzcie się na obiad do którejś z krakowskich restauracji. Oferta gastronomiczna Krakowa zachwyci każde podniebienie!

Ścianka wspinaczkowa – świetna opcja na niepogodę

Wiele turystów odwiedzających Polskę południową zamierza wybrać się w góry. Jednak załamanie pogody może skutecznie pokrzyżować takie plany. Co w takiej sytuacji zrobić? Nie musisz rezygnować z wspinaczki – wystarczy, że wybierzesz się na sztuczną ściankę. W Krakowie działa wiele centrów sportowych oferujących wspinaczkę z asekuracją na niskich i wysokich ściankach. Pobyt w takim miejscu dostarczy ci niezapomnianych przeżyć i emocji. Nie obawiaj się – instruktorzy zapewnią ci stosowne przeszkolenie i zaopatrzą cię w odpowiedni sprzęt.
Po dniu pełnym wrażeń należy ci się odpoczynek. Polecamy zatrzymać się w którymś z hoteli w centrum miasta – kto wie, może będziesz miał jeszcze ochotę na wieczorny spacer przy dźwiękach hejnały wygrywanego z Wieży Mariackiej?

Park Wodny w Krakowie: doskonała zabawa o każdej porze roku

Kolejny dzień rozpoczynamy od pysznego śniadania, po czym opuszczamy centrum i kierujemy się do dzielnicy Mistrzejowice. Dokładny adres kolejnej naszej atrakcji to ul. Dobrego Pasterza 26. To właśnie tu znajdziemy jeden z najchętniej odwiedzanych kompleksów sportowo-rekreacyjnych w Polsce. Krakowski Park Wodny, bo o nim tutaj mowa, to miejsce wręcz stworzone do odpoczynku i relaksu. Obiekt oferuje doskonałą i w pełni bezpieczną zabawę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wypoczynek umili mnóstwo wodnych zabaw, w tym ścianki wspinaczkowe, jacuzzi, stanowiska do hydromasażu, bicze wodne, 4 zjeżdżalnie zewnętrzne i rwąca rzeka. Szczególnie polecamy wziąć udział w prowadzonych tu zajęciach, np. aqua aerobiku. W obiekcie znajdziemy również osobne tory do pływania, brodzik dla dzieci i barek wodny. Na koniec proponujemy wam coś naprawdę ekstra, czyli supernowoczesne saunarium. Czeka tu na was niezwykła sala widowiskowa z licznymi organizowanymi tu ceremoniami, sauna ziołowa, sauna infrared, łaźnia morska, tężnia solankowa oraz wanna z zimną wodą do schładzania ciała. Ważne: z saunarium w Parku Wodnym w Krakowie mogą korzystać wyłącznie osoby, które ukończyły 16 rok życia.
Nieopodal Parku Wodnego znajduje się nowoczesne centrum handlowe z licznymi restauracjami i kawiarniami. Zajrzyjcie tu by zregenerować siły przed czekającą was podróżą.

polecamy:

partnerzy: