Weekendowa przygoda dla całej rodziny

Lato już prawie za nami, lecz pogoda za oknem wciąż jest wspaniała. W tym roku szykuje się naprawdę piękna jesień – szkoda byłoby przesiedzieć ją w domu. Dlatego jeśli tylko macie trochę wolnego, zakasajcie rękawy i zorganizujcie sobie jakiś ciekawy wyjazd. Wrzesień i październik to wręcz idealny okres na podróże po Polsce: na zewnątrz nie jest już tak gorąco, a dni nadal są na tyle długie, by móc powygrzewać się w przyjemnym, jesiennym słońcu. Jeśli szukacie inspiracji, gdzie wybrać się na trzy dni z rodziną, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Tym razem proponujemy wam region słynący nie tylko z przepięknej przyrody i unikatowych zabytków, lecz także z mnóstwa fantastycznych atrakcji dla rodzin z dziećmi. Rozsiądźcie się więc wygodnie i zobaczcie, co czeka na was w Małopolsce.

Przygoda w Krakowie

Opracowanie dobrego planu rodzinnego wyjazdu to nie lada wyzwanie. Organizując taką wyprawę musimy pamiętać, że każdy z jej uczestników może mieć zupełnie różne preferencje odnośnie spędzania czasu. Podróżując z dziećmi musimy szczególnie wziąć pod uwagę fakt, że mali turyści łatwo się nudzą. Dlatego aby wyjazd nie skończył się na tym, że rodzice zamiast odpoczywać będą musieli znosić dziecięce humory, najlepiej wpleść w niego takie atrakcje, które zainteresują najmłodszych. Choć na pierwszy dzień zaplanowaliśmy Kraków, dzieciaki niekoniecznie będą zainteresowane zwiedzaniem zabytków. Z drugiej strony rodzice zapewne chcieliby choć na chwilę zobaczyć historyczne centrum miasta. Aby połączyć jedno z drugim proponujemy wam wycieczkę do Podziemi Rynku Głównego. Muzeum w całości znajduje się pod ziemią, co robi naprawdę niesamowite wrażenie. Pobyt w tym miejscu to niezwykła okazja do podróży w przeszłość. Zobaczymy tu fantastyczną ekspozycję multimedialną ukazującą wspaniałe artefakty przeszłości Krakowa. Całość ukazana jest w innowacyjny, nowoczesny sposób, dlatego dzieciaki z pewnością będą zachwycone. Na zwiedzanie warto przeznaczyć 2-3 godziny. Po południu proponujemy wam zabawę w krakowskim Parku Wodnym, jednym z największych aquaparków w Polsce. A gdzie zatrzymać się na noc? Dobrym pomysłem może być Podgórze, urokliwa dzielnica leżąca na prawym brzegu Wisły. Zatrzymując się w okolicy Rynku Podgórskiego można wybrać się też na wieczorny spacer nad Wisłę.

Szalona zabawa dla dużych i małych

Kolejnego dnia opuszczamy Kraków i kierujemy się na zachód, do oddalonej o niecałą godzinę drogi niewielkiej miejscowości Zator. To właśnie tu znajduje się najbardziej popularna płatna atrakcja Małopolski. Mówimy oczywiście o Energylandii, rodzinnym parku rozrywki, w którym można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę. W cenie jednego biletu mamy wstęp do wszystkich atrakcji: a jest w czym wybierać, bowiem na terenie wesołego miasteczka czeka na nas blisko 80 urządzeń rozrywkowych, ponad 20 interaktywnych gier i zabaw, 6 scen widowiskowych oraz kilka wiosek tematycznych. W Energylandii nie sposób się nudzić: organizatorzy zadbali o to, by znalazły się tutaj atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Wszystkie urządzenia powstały z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, dlatego są w pełni bezpieczne. Atrakcji wciąż przybywa, a każdego roku możemy więc liczyć na coś nowego. Warto wiedzieć, że na terenie Energylandii znajdziemy też około 50 punktów gastronomicznych.

Spełniamy marzenia o Dzikim Zachodzie

Najciekawszym ośrodkiem wypoczynkowym w pobliżu Energylandii jest WestercCamp. Pobyt tutaj to atrakcja sama w sobie, bowiem inspiracją do stworzenia WesternCamp była tematyka Dzikiego Zachodu. Ośrodek oferuje różne opcje zakwaterowania, od kameralnych domków z balkonem, przez najprawdziwsze wozy kowbojskie, aż po oryginalne indiańskie tipi. Na miejscu czeka też cała masa atrakcji: boiska sportowe, place zabaw, kino plenerowe czy stanowiska do wędkowania.

Podróż dookoła świata

Kolejnym miejscem oferującym świetną rozrywkę dla rodzin jest Park Miniatur w Inwałdzie. To jeden z pierwszych tego typu obiektów w Polsce. Można w nim podziwiać miniaturowe wersje arcydzieł architektury i innych słynnych budowli ze wszystkich czterech stron świata, m.in. Krzywą Wieżę w Pizie, Plac św. Piotra i Bazylikę św. Piotra na Watykanie, Łuk Triumfalny, Big Bena, Statuę Wolności, Wieżę Eiffla, Wielki Mur Chiński, Plac św. Marka w Wenecji, Sfinksa i piramidy czy Świątynię Akropolu. Na uwagę zasługuje także wspaniała architektura ogrodowa. Warto wspomnieć, że Inwałd Park oferuje również atrakcje lunaparkowe, punkty gastronomiczne oraz sklepiki z pamiątkami.

Plan twojej wycieczki

Dzień 1: Kraków

10:00 Rynek Główny – zwiedzanie podziemi

13:00 obiad w restauracji na Rynku Głównym

15:00 popołudnie w Parku Wodnym

20:00 nocleg w Podgórzu

Dzień 2: Zator

9:00 śniadanie w restauracji WesternCamp

10:00 całodzienna zabawa w Energylandii

14:00 obiad w strefie gastronomicznej

Dzień 3: Inwałd

9:00 śniadanie w restauracji WesternCamp

10:30 zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie

polecamy:

partnerzy: