Romantyczny wypad we dwoje: Kraków i okolice

W Polsce jest mnóstwo urokliwych zakątków, w które warto wybrać się we dwoje. Wiele świetnych miejsc na romantyczną wycieczkę znajduje się w Małopolsce. Ten region jest niezwykle atrakcyjny turystycznie bez względu na porę roku. Chcesz sprawić niespodziankę swojej drugiej połówce? Zabierz ją na wycieczkę w okolice Krakowa!

Kraków – miasto zakochanych

Kraków to pod wieloma względami miasto niezwykłe. Nastrojowe uliczki, atmosfera artystycznego światka, wspaniałe zabytki oraz liczne kawiarnie i restauracje sprawiają, że to jedno z najromantyczniejszych miejsc w Polsce. Obowiązkowym punktem w trakcie pobytu w Grodzie Kraka jest zwiedzanie Rynku Głównego, spacer nad Wisłą i zwiedzanie dzielnicy Kazimierz. Wszystkie te miejsca znajdują się bardzo blisko siebie, dlatego zostawcie samochód pod hotelem i podziwiajcie to wspaniałe miasto pieszo. Taki sposób odkrywania tajemnic Królewskiego Miasta ma wiele zalet: czujecie się niezależni, możecie zatrzymać się gdzie tylko chcecie i macie okazję zajrzeć we wszystkie interesujące was zakamarki. Wieczorem koniecznie wybierzcie się na kolację do którejś z urokliwych restauracji w dzielnicy Kazimierz. A jeśli macie ochotę napić się dobrego wina, polecamy sklep z winem połączony z barem winnym przy ul. Mostowej. Możecie spróbować tu wyjątkowych win z osobistej selekcji Marka Kondrata, znanego aktora i konesera win, który jest właścicielem tego lokalu.

Romantyczne miejsca w okolicy Krakowa: Wieliczka

Nie tylko sam Kraków wart jest odwiedzenia, lecz również jego najbliższe okolice. Niespełna pół godziny samochodem od historycznego centrum Krakowa znajduje się prawdziwa perła Małopolski – Wieliczka. Największą chlubą tego uroczego miasteczka jest oczywiście słynna na cały świat kopalnia soli. Jeśli szukacie romantycznego miejsca na wycieczkę we dwoje, przyjazd tutaj będzie strzałem w dziesiątkę. Wędrówka Trasą Górniczą Kopani Soli w Wieliczce to niezwykła okazja przeżycia niezapomnianej przygody. Atmosfera tego miejsca jest naprawdę magiczna. Solne podziemia kryją w sobie wiele tajemnic, których poznawanie zapewni wam niesamowite wspomnienia na długie lata. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem i trwa około 3 godziny. Każdy z uczestników otrzymuje profesjonalny ekwipunek: kask, lampę i strój roboczy. Jeśli wolicie wycieczkę w bardziej „tradycyjnym” stylu, możecie wybrać Trasę Turystyczną. Ten szlak wiedzie przez około 20 podziemnych komór, a wiele spośród nich znajduje się nawet 135 metrów pod ziemią! Podczas zwiedzania będziecie mieli okazję zobaczyć m.in. wspaniałą Kaplicę św. Kingi, niezwykłe jeziora solankowe czy przepiękne solne rzeźby wykonane przez górników.

Westernowe miasteczko w centrum Małopolski

W Małopolsce znajdziecie mnóstwo romantycznych hoteli, w których warto się zatrzymać. Najwięcej osób wybiera oczywiście tradycyjne, ekskluzywne SPA – lecz czemu tym razem nie spróbować czegoś bardziej oryginalnego? Jednym z ciekawszych ośrodków wypoczynkowych jest WesternCamp w Zatorze. To obiekt stylizowany na najprawdziwsze westernowe miasteczko. Dostępne są różne opcje zakwaterowania: przytulne domki z rustykalnymi meblami, a także oryginalne indiańskie tipi czy nawet drewniane wozy kowbojskie. Oprócz tego na gości czeka fantastycznie zaaranżowana strefa relaksu oraz klimatyczna restauracja.

Energylandia we dwoje

WesternCamp to miejsce atrakcyjne również ze względu na położenie. Zaledwie kilkanaście minut piechotą od kowbojskiej wioski znajduje się miejsce, które pozwoli wam na nowo obudzić w sobie beztroskie dzieci. Fantastyczną zabawę bez granic zapewni wam Energylandia. W największym parku rozrywki w Polsce czekają na was niezapomniane emocje. Podarujcie sobie dzień w Energylandii i rozbudźcie swoje uczucia na nowo!

Plan twojej wycieczki

Dzień 1: Kraków

10:00 przyjazd do Krakowa

11:00 zwiedzanie Rynku Głównego

14:00 obiad w restauracji na Rynku

15:00 spacer nad Wisłą

16:00 zwiedzanie Kazimierza, kolacja

21:00 nocleg na Kazimierzu

Dzień 2: Wieliczka

9:00 śniadanie na Kazimierzu

11:00 Kopalnia Soli w Wieliczce

15:00 obiad w Wieliczce

16:00 wyjazd z Wieliczki

17:00 WesternCamp: odpoczynek w strefie relaksu, nocleg w Zatorze

Dzień 3: Energylandia

9:00 śniadanie w restauracji WesternCamp

10:00 całodzienny pobyt w Energylandii

polecamy:

partnerzy: