Najlepsze parki rozrywki Małopolski

Małopolska jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków turystycznych. Tę leżącą w południowo-wschodniej części Polski krainę chętnie odwiedzają zarówno turyści z kraju, jak i z zagranicy. W regionie górnego i środkowego dorzecza Wisły panują wręcz idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Goście przybywający w te rejony są oczarowani unikatowym dziedzictwem przyrodniczym, kulturowym i historycznym Małopolski. Mocną stroną regionu są także nowoczesne kompleksy rekreacyjne, w tym fantastyczne parki rozrywki. Które z nich warto odwiedzić w trakcie dwudniowej wycieczki z rodziną lub przyjaciółmi? Po przeanalizowaniu opinii publikowanych w Internecie oraz zestawieniu naszych subiektywnych spostrzeżeń wybraliśmy dwa niezwykłe parki tematyczne, które z pewnością przypadną wam do gustu. Oto plan wycieczki dwudniowej po najbardziej nietuzinkowych atrakcjach Małopolski.

Spotkanie z dinozaurami

Naszą przygodę zaczynamy 52 kilometry od Krakowa, w niewielkiej miejscowości Zator. To niepozorne miasteczko w ciągu zaledwie kilku lat stało się prawdziwą mekką dla fanów dobrej zabawy. Całkiem niedawno okolice zlokalizowanego pomiędzy Oświęcimiem a Wadowicami Zatora były znane przede wszystkim z pierwszej w Polsce hodowli karpia królewskiego. Dziś obowiązkowym punktem każdej rodzinnej wycieczki jest wizyta w tutejszych parkach rozrywki. Pobyt w takim miejscu to doskonała okazja do odprężenia i spędzenia czasu z najbliższymi. Jednym z dwóch obiektów rozrywkowych cieszących się największym zainteresowaniem jest Zatorland. Składa się on aż z pięciu parków tematycznych. Wyśmienitym miejscem pozwalającym poznanie odległej przeszłości jest Park Dinozaurów. Spacerując wijącą się pośród gęstego lasu ścieżką dydaktyczną goście mają okazję podziwiać około 100 eksponatów do złudzenia przypominających prawdziwe dinozaury. To naprawdę fascynujące przeżycie – zwłaszcza, że wiele konstrukcji porusza się i wydaje dźwięki. Na końcu ścieżki znajduje się Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym prezentowana jest imponująca kolekcja skamieniałych zwierząt.

W świecie owadów

Kolejną okazją do poznania niezwykłego świata przyrody jest wizyta w Parku Owadów. Gwarantujemy, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście. Tym razem ścieżka edukacyjna wiedzie przez królestwo stworzeń, na które na co dzień pewnie nie zwracamy większej uwagi. Chociaż owady, jakie znamy ze swojego otoczenia w większości są ledwo dostrzegalne, tutaj możemy dosłownie stanąć z nimi oko w oko. Zobaczymy tu 16 gigantycznych eksponatów, w tym ruchomego karalucha wielkości człowieka! Dla odwiedzających przygotowano także wystawę spreparowanych owadów w gablotach.

Śladem mitycznych opowieści

Myślicie, że nic was już nie zaskoczy? Nic z tych rzeczy – w Zatorlandzie wszystko jest możliwe. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie możecie przenieść się w czasie do epoki starożytnych bogów, herosów i bohaterów. W ulokowanym w dużej mierze na wodzie Parku Mitologii zobaczycie przepięknie figury nawiązujące do mitycznych postaci i innych tajemniczych stworzeń. Waszym wehikułem czasu będzie urokliwy tramwaj wodny, z którego pokładu będziecie mogli podziwiać fascynującą scenerię tego niezwykłego miejsca.

Noc na Dzikim Zachodzie

Okolice Zatora to prawdziwe zagłębie rodzinnej rozrywki. Jeśli szukacie miejsca na nocleg „w samym centrum wydarzeń”, koniecznie zróbcie rezerwację w WesternCamp Resort. To chyba najciekawszy ośrodek hotelowy, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia. Pomimo tego, że znajduje się zaledwie kilkanaście minut od Zatorlandu i niecałe 3 km od Energylandii, stanowi całkowicie odrębną enklawę. Trzeba przyznać, że to inwestycja, która naprawdę robi wrażenie. WesternCamp do złudzenia przypomina miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Klimat amerykańskich westernów oddają jednak nie tylko dekoracje, lecz także infrastruktura. Do dyspozycji gości przygotowano miejsca noclegowe w kameralnych domkach z balkonem, prawdziwych indiańskich tipi oraz zamykanych wozach kowbojskich. Wszystkie są komfortowo wyposażone, mają dostęp do elektryczności i wszystkich niezbędnych wygód. Na miejscu działa restauracja serwująca kontynentalne specjały oraz lokalne pyszności.

Niesamowita Energylandia

Po nocy spędzonej na Dzikim Zachodzie pora na kolejną porcję wrażeń. Tym razem zapraszamy was w miejsce, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Energylandia, obecnie największy park rozrywki w Polsce, to żelazny punkt każdej wycieczki w te okolice. 35-hektarowy park tematyczny posiada atrakcje przeznaczone dla dzieci, młodzieży i rodzin. Warto dodać, że każdego roku uruchamiane są kolejne urządzenia rozrywkowe, dzięki czemu Energylandia może śmiało konkurować z największymi wesołymi miasteczkami Europy. Takich karuzeli, zjeżdżalni, torów wodnych, kolejek górskich i innych spektakularnych atrakcji nie znajdziecie nigdzie indziej w Polsce! W okresie wakacyjnym czynny obiekt jest codziennie w godzinach 10:00 – 20:00. W sprzedaży są zarówno bilety jedno-, jak i dwudniowe: jeżeli zapragniemy zostać tu nieco dłużej, najbardziej opłaca się kupić wejściówkę na dwa kolejne dni.

Pora na pyszną przekąskę

Energylandia nie tylko oferuje atrakcje dla całych rodzin, lecz także zapewnia doskonałą gastronomię. Na terenie obiektu funkcjonuje około 50 barów, kafejek i restauracji i innych punktów gastronomicznych. Wybór jest tak ogromny, ze z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wieczorne show w wyjątkowym klimacie

Pragnąc jak najbardziej urozmaicić czas swoim gościom, pomysłodawcy Energylandii zadbali także o przygotowanie fantastycznych pokazów kaskaderskich i niezwykłych spektakli iluzjonistycznych. Na terenie parku rozrywki znajduje się kilka scen i sal widowiskowych, na których cyklicznie odgrywane są przedstawienia przenoszące widzów w zupełnie inne czasy i inną rzeczywistość. Z myślą o najmłodszych gościach parku organizowane są także spotkania z Maskotkami.

Plan twojej wycieczki

Dzień 1
10:00 Zatorland: park dinozaurów, park owadów, park mitologii
19:00 nocleg w WesternCamp

Dzień 2
10:00 Energylandia
14:30 obiad w Energylandii
16:00 show, pokazy specjalne

 

polecamy:

partnerzy: