Powiedz TAK podróży poślubnej po Polsce

Przygotowania do ślubu to ogromne przedsięwzięcie – w końcu każda Para Młoda chce, by w ten dzień wszystko było idealne. Organizacja wyjątkowej sali, znalezienie bezbłędnego fotografa i kamerzysty, wybór nieskazitelnej sukni ślubnej, rozesłanie zaproszeń i załatwienie wszystkich niezbędnych formalności to trudne i stresujące zadania. Warto je jednak podjąć, ponieważ trud włożony w przygotowanie tego niezwykłego dnia owocuje cudownymi wspomnieniami na całe życie. A gdy wesele, o którym marzyliście, będziecie mieć już za sobą… najwyższa pora wyruszyć w pierwszą wspólną podróż jako Mąż i Żona! Mówią, że miesiąc miodowy najlepiej spędzić na drugim końcu świata. Dalekie podróże to świetna sprawa, jednak dlaczego nie mielibyście pójść własną drogą i nie udać się w romantyczną wędrówkę po Polsce? W naszym kraju jest mnóstwo nietuzinkowych miejsc i atrakcji, które niczym magnes przyciągają podróżników z całego świata. Gdzie zatem warto pojechać? Możecie skorzystać z naszej rady i spędzić ten czas w Małopolsce, jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych nad Wisłą. W Polsce południowej naprawdę można się zakochać. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

Plan twojej wycieczki

Dzień 1

11:00 przyjazd do Krakowa
11:30 kawa nad Wisłą
13:30 spacer bulwarami w stronę Wawelu
15:00 zwiedzanie Wawelu
16:00 spacer na Rynek Główny, obiad na Rynku
17:00 zwiedzanie Rynku
20:00 romantyczny wieczorny spacer po Starym Mieście
21:00 nocleg w centrum

Dzień 2

11:00 zwiedzanie Ogrodu Botanicznego
15:30 obiad w centrum
16:30 spacer Plantami
20:00 kino lub teatr
23:00 nocleg na Kazimierzu

Dzień 3

9:00 śniadanie na Kazimierzu
10:30 wyjazd z Krakowa
11:30 całodzienny relaks na plaży w Marszowicach
16:30 obiad i nocleg na miejscu

Dzień 4

11:00 zwiedzanie zabytkowego kościółka w Sobolowie (Szlak Architektury Drewnianej)
12:00 zwiedzanie Zamku w Wiśniczu
14:30 obiad w Lipnicy Murowanej
16:00 pomnik przyrody Kamienie Brodzińskiego, spacer po okolicy
18:00 nocleg w Rożnowie

Dzień 5

10:00 spacer do ruin Zamku Górnego w Rożnowie
11:30 całodzienny relaks nad Jeziorem Rożnowskim
18:00 nocleg w Rożnowie

Dzień 6

10:00 wyjazd z Rożnowa
12:00 Park Rozrywki Spiska Kraina w Nidzicy
17:00 wyjazd z Niedzicy
19:00 nocleg w Zatorze, ośrodek WesternCamp

Dzień 7

10:00 całodzienna zabawa w Energylandii
14:00 obiad na terenie wesołego miasteczka 

Zabytkowy Kraków

A więc stało się – czeka was miodowy miesiąc w Małopolsce. To przepiękna kraina i jesteśmy pewni, że będziecie nią oczarowani. Na sam początek zapraszamy was do Krakowa, magicznego miasta uznawanego za jedno z najpiękniejszych w całej Europie. Zwiedzanie Grodu Kraka rozpocznijcie nad Wisłą: przy brzegu zacumowane są urokliwe barki, na których możecie wypić przepyszną kawę i omówić dalsze etapy wycieczki. Następnie wybierzcie się na spacer bulwarami w stronę Wawelu. Zamek oglądany z tej perspektywy robi oszałamiające wrażenie. Lecz na tym nie koniec – udajcie się na samo Wzgórze Wawelskie i zafundujcie sobie zwiedzanie miejsca, które ma szczególne znaczenie dla wszystkich Polaków. Zamek na Wawelu jest świadectwem potęgi państwa polskiego, miejscem koronacji i pochówku królów oraz jednym z najcenniejszych zabytków w Europie. Zwiedzając Wawel warto zobaczyć przede wszystkim reprezentacyjne komnaty królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz prywatne apartamenty możnowładców. Ze Wzgórza Wawelskiego udajcie się pieszo na Rynek Główny (to zaledwie kilka minut drogi), zjedzcie coś pysznego w którejś z restauracji i wybierzcie się na romantyczny spacer uliczkami Starego Miasta.

Kraków we dwoje – romantyczna randka w Mieście Królów

W przestrzeni miejskiej Krakowa znajduje się mnóstwo zieleni. Łąki, parki, skwery i inne roślinne enklawy poprawiają jakość życia mieszkańców, stanowiąc przy tym schronienie dla wielu gatunków zwierząt. Największą bioróżnorodność można podziwiać w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czy wiecie, że to właśnie on jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce? To przepiękne miejsce, w którym można odpocząć i zrelaksować się przed dalszą podróżą. Zwiedzając Kraków nie sposób pominąć jego najbardziej rozpoznawalnego parku miejskiego, czyli otaczających Stare Miasto Plant. Warto wybrać się tu na popołudniowy spacer. Po kolacji proponujemy kino lub teatr – zależy, na co będziecie mieli ochotę. A gdzie zatrzymać się na noc? Koniecznie na Kazimierzu! Drugiej tak klimatycznej dzielnicy nie znajdziecie!

Słońce, woda, plaża – w Małopolsce jest wszystko!

Kolejny dzień możecie spędzić nad wodą. W okolicy Krakowa znajdziecie mnóstwo świetnych kąpielisk. Większość z nich jest mocno oblegana, dlatego warto wybrać coś mniej znanego niż Kryspinów, Przylasek Rusiecki czy myślenickie Zarabie. Jeśli zależy wam na odpoczynku z dala od tłumów, wybierzcie się do Marszowic k. Nieznanowic. Nieopodal fantastycznej plaży znajduje się także restauracja z wyśmienitą kuchnią, serwująca m.in. przepysznie przyrządzone ryby i inne lokalne specjały. Od niedawna przy tutejszym łowisku znajdują się też przytulne, komfortowo urządzone domki. Polecamy zatrzymać się na noc właśnie tutaj.

Małopolski Szlak Architektury Drewnianej

Wśród najcenniejszych zabytków Małopolski znajdują się niepowtarzalne obiekty drewniane. 255 z nich tworzy Małopolski Szlak Architektury Drewnianej. Należą do nich m.in. piękne kościoły, urokliwe cerkwie, strzeliste dzwonnice, tradycyjne staropolskie dwory, malownicze wille i zabytki architektury ludowej. Kilka minut drogi od Nieznanowic leży Sobolów, a w nim śliczny Kościół pw. Wszystkich Świętych. Warto do niego zajrzeć, ponieważ to jeden z najładniejszych drewnianych kościółków w tym rejonie. Kolejny nocleg spędźcie w Rożnowie – po drodze zatrzymajcie się jednak na zwiedzanie Zamku w Wiśniczu oraz udajcie się na krótki spacer po Lipnicy Murowanej i okolicach. Ciekawą atrakcją turystyczną jest tu pomnik przyrody Kamienie Brodzińskiego, gdzie można podziwiać doskonale zachowane ostańce wierzchowinowe.

Jezioro Rożnowskie – raj dla miłośników żeglarstwa

Marzyliście o sielskich wczasach na jachcie? Dlaczego nie! Nad Jeziorem Rożnowskim znajdziecie profesjonalne kluby jachtowe, w których możecie wypożyczyć na miejscu sprzęt do pływania. Całodzienny relaks pozwoli wam zregenerować siły i naładować baterie przed kolejnymi atrakcjami.

Zabawa w Spiskiej Krainie

Dorosłość dorosłością, lecz któż nie chciałby móc znów poczuć się jak dziecko? Niedaleko Rożnowa, w malowniczo położonej Niedzicy (znanej zresztą z zamku, na którym podobno straszy!), znajduje się park rozrywki Spiska Kraina. Zabawa tutaj nie ma żadnych limitów wieku! Odwiedźcie tutejszy park miniatur (a właściwie parki, bo są tu aż dwa) i pobawcie się w parku linowym.

Nocleg w stylu Dzikiego Zachodu

Wyczerpani podróżą zapewne z chęcią zatrzymacie się w komfortowym hotelu. Polecamy WesternCamp w Zatorze, ośrodek stworzony na wzór amerykańskiego westernowego miasteczka. Gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni – i zachwyceni!

Niezapomniana przygoda we dwoje, czyli Energylandia

Jesteście w Zatorze, podkrakowskiej miejscowości słynącej z największego i najnowocześniejszego parku rozrywki w Polce. Czy wyobrażacie sobie przyjechać aż tutaj i nie skusić się na Energylandię? Bo my nie! Dzień spędzony we dwoje w tym w fenomenalnym wesołym miasteczku zostanie w waszej pamięci na długo. Odkryjcie swoje wewnętrzne dzieci i pozwólcie sobie na szaleństwo bez granic.

Coś się kończy, coś się zaczyna

Choć wasza pierwsza małżeńska podróż dobiegła już końca, nie martwcie się: w końcu całe życie przed wami! A nam pozostaje życzyć wam mnóstwo szczęścia i miłości.

polecamy:

partnerzy: