Jeśli zastanawiacie się, w jakie miejsca warto wybrać się na weekend z rodziną, koniecznie rozważcie wizytę w Zatorze! W tym uroczym mieście położonym na południu Polski, w Małopolsce, znajduje się mnóstwo zaskakujących atrakcji, które przypadną do gustu dzieciom i ich opiekunom. To świetna okazja, by wyrwać się z domu po wielu tygodniach zdalnej nauki – odetchnąć świeżym powietrzem i przeżyć przygodę. Co można robić w Zatorze w czasie weekendu?

Plan wycieczki po Zatorze i okolicach

Piątek

ok. 18:00 – zakwaterowanie w „indiańskiej wiosce”, czyli w Western Camp Resort

Sobota

9:00 – śniadanie w restauracji „Bonanza” w Western Camp Resort

10:00 – 14:00 – wycieczka do rezerwatu Lipowiec (ok. 20 min jazdy samochodem od Zatoru), powrót do Western Camp i obiad w restauracji „Bonanza”

15:00 – 19:00/20:00 (w zależności od miesiąca) – wizyta w Zatorlandzie, następnie powrót do Western Camp i kolacja

Niedziela

9:00 – śniadanie w restauracji „Bonanza”

10:00 – 18:00/20:00 (w zależności od miesiąca) – świetna zabawa w parku rozrywki Energylandia

Miejsce noclegu – Western Camp Resort

Podczas weekendu w Małopolsce proponujemy zatrzymać się w ciekawym miejscu, które zachwyci i dzieci, i ich opiekunów – w Western Camp Resort. Ten ośrodek wypoczynkowy zaprojektowano w stylu kowbojskiej wioski, a jedną z największych atrakcji jest możliwość noclegu w Indiańskim Tipi, Domku Szeryfa lub w Kowbojskim Wozie. Oprócz tego, ośrodek oferuje wiele form wspólnego spędzania czasu na powietrzu, m.in. wędkowania, grania w siatkówkę, badmintona i mini futbol, pola ogniskowego i kina plenerowego.

Znajduje się tu także restauracja „Bonanza” otwarta od 7:00 do 22:00, serwująca dania kuchni polskiej i międzynarodowej. W menu można znaleźć dania mięsne, rybne, makarony, pierogi i krewetki, a także menu dziecięce. Na uwagę zasługuje obszerna karta win.

Rezerwat Lipowiec

Poranna wizyta w rezerwacie Lipowiec to świetny pomysł na wyciszenie się i bliski kontakt z naturą przed dniem pełnym wrażeń. Rezerwat znajduje się ok. 20 min jazdy samochodem od Zatoru i jest częścią Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego. Krótka wycieczka po lesie będzie mieć również walor edukacyjny. Rezerwat Przyrody Lipowiec utworzony został w 1959 roku w celu ochrony lasu bukowego, tzw. buczyny karpackiej.

Ozdobą tego miejsca są ruiny średniowiecznego Zamku Lipowiec, które porasta gęsty las, przez mieszkańców nazywany Czarnym Lasem. Wyznaczono tu szlaki turystyczne i tylko nimi można się tu poruszać. W rezerwacie Lipowiec rośnie wiele wyjątkowych gatunków roślin i drzew, a piękno krajobrazu ukoi nerwy i pozwoli się zrelaksować. Na wycieczkę weźcie ze sobą kanapki i herbatę, pamiętając o tym, by wszystkie śmieci zabrać ze sobą!

Zatorland – w krainie dinozaurów i mitycznych stworzeń

Zatorland to miejsce, które w szczególności kochają najmłodsi podróżnicy. Ten tematyczny park podzielony został na kilka stref, w których znajdują się niesamowite figury i rzeźby. Największą atrakcją jest Park Dinozaurów, w których można podziwiać ponad 100 fantastycznych dinozaurów, z czego większość to ruchome eksponaty, przez które prowadzi ścieżka edukacyjna. Wśród ruchomych dinozaurów króluje Argentynozaur mający aż 35 metrów długości, co wyróżnia go na pierwszym miejscu wśród ruchomych dinozaurów w Europie, a może i nawet na świecie!

Wokół niego zawsze dużo się dzieje – nie zapomnijcie zrobić sobie z nim pamiątkowego zdjęcia. Oprócz Argentynozaura w Zatorlandzie czeka na Was mnóstwo innych dinozaurów z dokładnym opisem ich przyzwyczajeń i sposobu życia. Na terenie parku znajduje się też muzeum. Taka lekcja o prehistorycznych stworzeniach na pewno będzie bardzo ciekawa, zwłaszcza dla dzieci. Pozostałe części Zatorlandu to Park Owadów, gdzie ukrywają się gigantycznych rozmiarów rzeźby owadów, uroczy Park Mitlologii z częścią ekspozycji ulokowanej na wodzie oraz Lunapark, mini park rozrywki. Jeśli chodzi o bilety, to jednodniowy wstęp do wszystkich części dla osoby dorosłej kosztuje 59,90 złotych, a dla dzieci 49,90 złotych.

Energylandia – największy park rozrywki w Polsce

W Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. Miejsce to słynie głównie z fantastycznych kolejek – roller coasterów, które zostały zaprojektowane i zbudowane we współpracy z największymi firmami zajmującymi się górskimi kolejkami na świecie. Przejażdżka na kosmicznym Hyperionie, szalonym Majanie czy potężnej Zadrze to wyzwanie dla najodważniejszych! Ale nie martwcie się, park rozrywki jest podzielony na kilka części, w tym w część z Aquaparkiem, więc każdy gość znajdzie tu swoje ulubione miejsce. Dla najmłodszych przygotowano Bajkolandię, pełną kolorów i przyjaznych postaci znanych z bajek oraz przystosowanych kolejek i karuzel.

W Strefie Familijnej bawić się będą zarówno młodsi, jak i starsi, a na początek polecamy przejazd Energusiem. Strefa Ekstremana natomiast to miejsce dla odważniejszych gości, chociaż osoby, które nie przepadają za szybkimi kolejkami także będą zadowolone z atrakcji, np. spływów łódkami przez tematyczne tory. Pozostałe strefy to Smoczy Gród, stylizowany na średniowieczne miasteczko z nutką magii, Water Park oraz Aqualantis – najnowsza strefa. Jednodniowy bilet do Energylandii kosztuje 139 złotych dla dorosłych i 89 złotych dla dzieci. Warto podkreślić, że Energylandia w deszcz, jest równie emocjonująca co w piękną pogodę, dlatego nie warto odwoływać swoich planów przez brzydką pogodę.

polecamy:

partnerzy: