Zbliża się wiosna – idealny czas do podróży. Kiedy zagraniczne wyjazdy są znacznie utrudnione warto odwiedzać atrakcje, które oferuje nasz region bogaty nie tylko w piękne zamki, kojącą naturę, ale także szalone parki rozrywki. Chętni na wyjazd? Przedstawiamy propozycję trzydniowej wycieczki w Małopolsce, podczas której przeżyjecie świetną przygodę w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze, zwiedzicie jeden z najpiękniejszych zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej Tenczyn oraz przeniesiecie się na Dziki Zachód spędzając czas w resorcie Western Camp.

Dzień pierwszy – Zamek Tenczyn i nocleg w kowbojskim wozie

źródło: https://pixabay.com/pl/photos/ruiny-tenczyn-niebo-zamek-688655/

Wyjazd z Krakowa. W drodze do Zatoru odwiedzicie Zamek Tenczyn w Rudnie zbudowany w XIV wieku na szczycie stożka wulkanicznego. Z zamkiem związane są takie osoby jak Mikołaj Rej, Jan Długosz czy Jan Kochanowski. Z zamkowej wieży podziwiać można szerokie panoramy, a przedobrej pogodzie można dostrzec z niej Tatry.
Po zwiedzaniu budowli warto wybrać się na spacer po okolicznych lasach. Góra Zamkowa, na której stoi Zamek Tenczyn jest najwyższym wzniesieniem Garbu Tenczyńskiego. Kończąc odwiedziny w Rudnie udajemy się do Western Camp w Zatorze, który będzie bazą wypadową podczas trzydniowej wycieczki po Małopolsce. Noce spędzicie w jednym z trzech tematycznych pokoi: indiańskim tipi, kowbojskim wozie lub domku szeryfa!

Dzień drugi – szaleństwo w Energylandii

Czas na przygodę na Dzikim Zachodzie! Western Camp Resort to ośrodek rodem z amerykańskiego świata Indian, kowbojów i traperów. Zatrzymując się w wiosce możecie skorzystać z wielu oferowanych tu atrakcji, które na pewno nie pozwolą Wam się nudzić podczas trzydniowej wycieczki. Na terenie Western Camp Resort zarówno odpoczniecie na hamaku w strefie relaks czy chill garden przy dźwiękach granej na żywo muzyki, łowiąc ryby nad brzegiem stawu, bądź oglądając film w kinie plenerowym, ale także spędzicie czas aktywnie grając w siatkówkę, piłkę nożną i badmintona. Dla najmłodszych nie zabraknie szaleństw na placu zabaw.
Western Camp Resort daje świetną okazję do odwiedzin największego Parku Rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze. Będąc tu warto zakupić dwudniowy bilet, który gwarantuje świetną zabawę dla młodszych i starszych. Koszt normalnego biletu dwudniowego to 249 złotych, zaś ulgowego 159 złotych – bilet ulgowy przeznaczony jest dla osób poniżej 140 cm wzrostu. Bilet dwudniowy możecie wykorzystać dzień po dniu, dlatego chcąc odwiedzić Energylandię podczas trzydniowej wycieczki po Małopolsce warto dobrze zaplanować wyjazd.
Energylandia oferuje pięć stref gwarantujących mnóstwo zabawy. Odwiedzając park rozrywki warto dać ponieść się w nich szaleństwu! Strefami tymi są: Strefa Ekstremalna, Strefa Familijna, Bajkolandia, Smoczy Gród oraz czynny sezonowo Big Milk Water Park. Niebawem dołączy do nich kolejna – Aqualantis, gdzie 12 atrakcji przeniesie Was do wodnego świata stylizowanego na mityczną krainę. Strefa Ekstremalna jest wypełniona atrakcjami, które zdecydowanie podnoszą poziom adrenaliny. Znajdziecie tam między innymi Roller-Coaster Mayan, który sięga 33 metrów, a prędkość, jaką osiągają jej wagoniki to 80 km/h. Przeciążenia podczas zwrotów porównywalne są do manewrów odrzutowca F16. Brzmi ekstremalnie? Co powiecie na Tsunami Drop? Ta wieża zrzutu wyniesie Was na niemal 40 metrów w górę, po czym z siłą fali tsunami popędzicie w stronę ziemi! Znajdziecie tu także dwa urządzenia przypominające wahadła – Aztec Swing oraz Space Booster, w których poczujecie się jakbyście wylatywali w kosmos! Wisienką na torcie wśród atrakcji Energylandii w Zatorze jest Hyperion – najwyższy oraz najszybszy Mega Coaster w całej Europie! Prędkość jaką osiąga kolejka to aż 142 km/h, a przejazd nią to prawdziwie ekstremalne przeżycie. Chcecie więcej?
W Smoczym Grodzie znajduje się największy na świecie drewniany Roller Coaster – Zadra, na której maksymalna prędkość wagoników przekracza 120 km/h i gwarantuje niemal dwie minuty niezapomnianej przejażdżki. Po dawce silnych wrażeń warto odwiedzić Strefę Familijną oraz Bajkolandię, gdzie czeka Was łącznie 37 różnorodnych atrakcji, wśród których warto wymienić dom strachów Monster House, dziką rzekę Jungle Adventure, którą pokonacie na pontonach oraz tematyczne wioski – szwajcarską i wikińską. Są to idealne strefy zabaw dla najmłodszych, które nie tylko przynoszą sporo frajdy ale także pozwalają na edukację i poznanie innych kultur. Ten pełen wrażeń, szalony dzień najlepiej zakończyć relaksując się przy ognisku w Western Camp Resort i poczuć klimat wieczorów na Dzikim Zachodzie.

Zakończenie wycieczki

Ostatniego dnia trzydniowej wycieczki w Małopolsce i odpoczynku w Western Camp, przed powrotem do domu pędźcie odwiedzić resztę szalonych atrakcji, jakie znajdują się w Energylandii wykorzystując Wasz dwudniowy bilet!
Trzydniowa wycieczka wypełniona ekstremalnymi atrakcjami i niecodziennymi przeżyciami na pewno zapadnie Wam w pamięć. Wspaniały park rozrywki, spora garść historii i pobyt na Dzikim Zachodzie to coś, czego na pewno potrzebujecie. I to wszystko w niewielkiej odległości od Krakowa. Zainteresowani? Czas ruszać ku niezapomnianej przygodzie!

polecamy:

partnerzy: