Małopolska to idealne miejsce na krótsze i dłuższe wyjazdy. Wraz ze zbliżającą się wiosną i wzrostem temperatur zapewne rośnie ochota na wyruszenie w teren w poszukiwaniu wrażeń. Bogactwo tutejszych atrakcji jest naprawdę ogromne, dzięki czemu odkrywanie regionu może nie mieć końca. Mnogość zachwycających miast, cuda natury i szalone atrakcje tematyczne to tylko przykładowe grupy ciekawych turystycznych propozycji.

Myślicie jednak, że zwiedziliście już wszystkie atrakcje województwa? Na pewno nie! Krajobraz wokół nas dynamicznie zmienia się z roku na rok. Pojawiają się kolejne jego elementy, inne bezpowrotnie znikają. W 2020 roku na zachodzie województwa rozpoczęło się finalne napełnianie zbiornika retencyjnego Jezioro Mucharskie. Wizyta nad tym całkiem nowopowstałym obiektem to świetny pomysł na trzydniową wycieczkę po Małopolsce.

Wypad nad jezioro Mucharskie!

Jezioro Mucharskie to  malowniczo położony zbiornik wodny, w okolicy którego rozciągają się urocze panoramy Beskidu Małego na zachodzie oraz Beskidu Makowskiego na wschodzie. Rzeka Skawa, na której zbudowano zbiornik jest granicą między tymi dwoma górskimi pasmami, co stanowi dodatkowy atut regionu. Jezioro Mucharskie zostało utworzone przede wszystkim w celu zapobiegnia powodziom, natomiast nadano mu również funkcje rekreacyjne, dzięki czemu odwiedzający okolicę mogą z niego w pełni korzystać.

Działają tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego takiego jak kajaki, czy rowery wodne, a dzięki wyznaczonym plażom można korzystać z kąpieli zarówno wodnych, jak i słonecznych. Do jeziora lub w jego bezpośredniej okolicy znajdują się trzy turystyczne szlaki piesze, którymi można dojść na szczyty Beskid Makowskiego: Jaroszowicką Górę (541 m n.p.m.), Starowidz (534 m n.p.m.), Chełm (603 m n.p.m.) oraz Beskidu Małego: Żmijową (595 m n.p.m.), Gołuszkową Górę (715 m n.p.m.) oraz Magurkę Ponikiewską (790 m n.p.m.). Wzgórza i góry pokrywają piękne lasy, które pozwolą odetchnąć pełną piersią i poczuć łączność z naturą z dala od miejskiego zgiełku podczas trzydniowej wycieczki po Małopolsce.

Z nabrzeża można podziwiać konstrukcję tamy, która spowalnia nurt Skawy. Budowla mierzy 54 metry wysokości i 604 metry długości, co wygląda naprawdę imponująco i jest ona jednocześnie elektrownią wodną. W miejscowości Mucharz, od której wzięło nazwę jezioro znajduje się ścieżka edukacyjna o długości 500 metrów. Podczas spaceru nią można zapoznać się między innymi z historią, mikroklimatem i zadaniami Jeziora Mucharskiego. W jej sąsiedztwie znajduje się dwór w Jaszczurowej pochodzący z początku XVII wieku.

Kierunek – Zator

Po aktywnie spędzonym dniu nad Jeziorem Mucharskim przyda się solidny odpoczynek, a najlepiej zrobić to w jednym z najciekawszych ośrodków wypoczynkowych w kraju – Western Camp Resort w Zatorze. Tamę nad Jeziorem Mucharskim od Western Camp Resort dzielą jedynie około 22 kilometry, dlatego warto zatrzymać się tam podczas odbywania trzydniowej wycieczki po Małopolsce.

Western Camp Resort to ośrodek stylizowany na westernowe miasteczko, które w świetnym stylu oddaje klimat Dzikiego Zachodu i jest idealną opcją na atrakcyjny nocleg w Zatorze. Wnętrza jednego z trzech typów zakwaterowania również urządzone są bardzo gustownie, dzięki czemu goście mogą przenieść się w kultowy świat Indian i kowbojów. Noc można spędzić tu w indiańskim tipi, domku szeryfa oraz kowbojskim wozie, a restauracja Bonanza zabierze Was w podróż po amerykańskich smakach.

Dzięki atrakcjom i udogodnieniom oferowanym przez Western Camp Resort nie będziecie się tutaj nudzić. Czas spędzicie tu aktywnie, korzystając między innymi z boisk do badmintona, piłki nożnej i siatkówki, a dla dzieci przygotowano plac zabaw. Odpoczniecie tu także relaksując się w dwóch strefach, podczas połowu ryb na resortowym łowisku oraz seansu w kinie plenerowym. Western Camp posiada też paleniska, dzięki czemu ogrzejecie się w chłodne wieczory i przygotujecie posiłek z grilla.

Wielką zaletą ośrodka Western Camp Resort jest jego niemal bezpośrednie sąsiedztwo z największym parkiem rozrywki w Polsce – Energylandią. Dzięki dwudniowym biletom wstępu, które obok jednodniowych znajdują się w ofercie parku, poznacie wszystkie jego niepowtarzalne atrakcje. Wiele z nich odznacza się na tle innych atrakcji Europy, a także świata! Do najciekawszych należą Hyperion – najwyższy i najszybszy w Europie Mega Coaster, największy i najszybszy na całym świecie Speed Water Coaster – Speed znajdujące się w Strefie Ekstremalnej oraz największa atrakcja Smoczego Grodu – Zadra – najwyższy na świecie Wooden Roller Coaster! Ekstremalnych doświadczeń dostarczą Wam w tu także wieże zrzutu i inne szalone kolejki, jak Mayan, Spill Water Anaconda, czy najnowocześniejszy w Europie Środkowej Launched Coaster Moya Formuła.

Prócz tych dwóch pełnych wrażeń stref znajdziecie tu także mniej ekstremalne, ale wciąż wypełnione świetnymi atrakcjami strefy Familijną i Bajkolandię – idealne dla rodzin z dziećmi. Latem za to skorzystacie z szaleństw strefy Water Park, a już niedługo także kolejnej strefy związanej z wodą – Aqualantis.

Trzydniowa wycieczka po Małopolsce to świetna okazja na zakosztowanie pełnej gamy atrakcji regionu. Powiązanie natury z ciekawą historią oraz oferującym przeżycia na najwyższym poziomie parkiem rozrywki to idealny pomysł na udany wyjazd!

polecamy:

partnerzy: