Śląsk i Małopolska podczas jednej wycieczki

Polska południowa ma do zaoferowania całą masę atrakcji. Zwiedzanie tego interesującego regionu będzie jeszcze przyjemniejsze, gdy przed przyjazdem przygotujemy sobie plan wycieczki wraz z krótkim opisem kolejnych odcinków trasy. Chcesz wiedzieć, w których miejscach warto się zatrzymać? Zdaj się na nas – specjalnie dla naszych czytelników opracowaliśmy harmonogram trzydniowej podróży po Polsce południowej z uwzględnieniem najciekawszych rozrywek dla rodzin z dziećmi.

Miniaturowe królestwo

Czy wiesz, że podróż dookoła świata można odbyć w zaledwie jeden dzień? Nie, to nie żart – wystarczy wybrać się do Inwałdu, urokliwej wsi położonej pośród malowniczych pagórków Beskidu Andrychowskiego, niecałe 6 km od Wadowic. To właśnie tutaj znajduje się miejsce, które z pewnością zaciekawi nie tylko rodziców, lecz także najmłodszych. Od roku 2007 w Inwałdzie działa niezwykły Park Miniatur „Świat Marzeń”, w którym można zobaczyć miniaturowe budowle z najdalszych zakątków świata. W ciągu kilku godzin będziecie mieli okazję podróżować przez Francję, Włochy, Niemcy, Chiny, USA, Meksyk, Anglię, Grecję i Australię. Park usytuowany jest na powierzchni 45 000 m2. Wystarczy chwila, by zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki świata! Obiekt jest również bogaty w liczne atrakcje lunaparkowe, m.in. Zielony Labirynt, Koło Młyńskie, Symulator czy Kino 5D.

Niezwykły świat z lotu ptaka

Po niesamowitej przygodzie w parku miniatur pora na relaks w kolejnych niezwykłych okolicznościach. Tym razem zapraszamy was na podniebną podróż, w trakcie której będziecie mieli okazję zachwycić się pejzażem Beskidów z lotu ptaka. Wyjeżdżając z Inwałdu kierujemy się na najpierw na zachód, mijamy Andrychów, a następnie w miejscowości Czaniec odbijamy na południe i jadąc drogą nr 948 docieramy do Międzybrodzia Bialskiego, urokliwego miasteczka w województwie śląskim. Właśnie przypada pora obiadowa, zatem warto zatrzymać się w którejś z lokalnych restauracji. Po posiłku jedziemy dalej wzdłuż malowniczego Jeziora Międzybrodzkiego, po czym kierujemy się na wznoszącą się nad okolicą Górę Żar. Choć sam szczyt jest raczej niewysoki, widok z tego miejsca jest wprost oszałamiający – a tym bardziej oglądany z góry. Atrakcją, którą z pewnością zapamiętacie do końca życia, będzie lot paralotnią. W okolicy działa wiele szkółek paralotniarskich, a doświadczeni instruktorzy oferują loty widokowe nad Jeziorem Międzybrodzkim. To atrakcja, która z pewnością spodoba się fanom adrenaliny.

Noc na Dzikim Zachodzie

Za nami pierwszy dzień pełen wrażeń. Mamy za sobą rodzinną podróż dookoła świata oraz podniebną atrakcję dla najodważniejszych. Pora na zasłużony odpoczynek. Wsiadamy w samochód i po około godzinnej trasie znów jesteśmy w Małopolsce. Naszym celem jest Zator, a konkretniej WesterCamp Resort. Dlaczego polecamy wam nocleg właśnie tutaj? Przede wszystkim dlatego, że to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Jeśli lubicie klimaty kultowych amerykańskich westernów, gwarantujemy, że będziecie zachwyceni. WesternCamp został w całości stworzony na podobieństwo najprawdziwszego Dzikiego Zachodu. Wybierzecie nocleg w kameralnych domkach z balkonami i prywatną łazienką? A może skusicie się na coś naprawdę ekstra, czyli noc w oryginalnym indiańskim tipi lub na drewnianym wozie kowbojskim? Ośrodek posiada własną restaurację – oczywiście też w klimacie westernowym – oraz mnóstwo wolnej przestrzeni do relaksu i zabawy.

Największy park rozrywki w Polsce

Planując rodzinny wyjazd nie zapominajmy, że każdy z uczestników może mieć inne preferencje. Szczególnie kłopotliwe może być dostosowanie planu wycieczki do wymagań małych dzieci. Maluchy dość szybko się nudzą, dlatego warto wybrać coś, co będzie interesujące także dla nich. Taką atrakcją z pewnością będzie park rozrywki. Nocleg w Zatorze nie był przypadkowy. Zapewne domyślacie się już, co na was czeka? Absolutnym hitem pośród atrakcji dla rodzin z dziećmi jest Energylandia – i to właśnie pobyt tutaj chcielibyśmy wam dzisiaj zaproponować. W największym parku rozrywki w Polsce po prostu nie można się nudzić. Znajdziecie tu przeszło 80 różnorodnych urządzeń i zabaw przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Z myślą o najmłodszych powstała Bajkolandia, kolorowa kraina dziecięcych marzeń i wyobraźni. Strefa Familijna to atrakcje dla rodzin, łącznie z zakręconymi rollercoasterami, torami wodnymi i kolejkami widokowymi. Najbardziej intensywne urządzenia rozrywkowe znajdują się w Strefie Ekstremalnej. Uruchomiony latem 2016 Water Park to miejsce relaksu i wodnych szaleństw dla małych i dużych, naśladujący tropikalną wyspę z plażą i wieloma atrakcjami. W zeszłym sezonie odbyło się oficjalne oddanie do użytku strefy nawiązującej do klimatu średniowiecznego miasteczka, Smoczego Grodu. Nowością na sezon 2020 jest natomiast tajemniczy Aqualantis, przywołujący na myśl starożytną podwodną krainę. Energylandia posiada też własną strefę gastronomiczną, dlatego żeby zjeść coś pysznego wcale nie musicie opuszczać jej terenu. Po całodziennym pobycie w Energylandii znów udajemy się na nocleg w WesternCamp.

Jurassic Park w sercu Małopolski

Ostatnim, lecz wcale nie mniej interesującym punktem naszej wyprawy jest Zatorland. Tym razem proponujemy wam niezapomnianą przygodę w niesamowitej prehistorycznej scenerii. Park Ruchomych Dinozaurów w Zatorze jest największym tego typu obiektem w całej Europie Środkowej! Pobyt tutaj to fascynująca podróż do czasów, gdy Ziemię zamieszkiwały jedne z najbardziej tajemniczych stworzeń żyjących kiedykolwiek na naszej planecie. Uważny obserwator dostrzeże pośród leśnej gęstwiny blisko 100 eksponatów do złudzenia przypominających prawdziwe zwierzęta. Większość z nich porusza się i wydaje dźwięki! Oprócz doskonale zaaranżowanej ścieżki edukacyjnej w Parku Dinozaurów znajduje się także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie młodzi odkrywcy mogą pobawić się w prawdziwych archeologów.

Plan twojej wycieczki

Dzień 1
10:00 Park Miniatur w Inwałdzie
14:00 wyjazd do Międzybrodzia Bialskiego
15:00 obiad w Międzybrodziu Bialskim
16:00 lot paralotnią na Górze Żar
20:00 nocleg w WesternCamp

Dzień 2
10:00 Energylandia
14:30 obiad w strefie gastronomicznej
20:00 nocleg w WesternCamp

Dzień 3
10:00 śniadanie w WesternCamp
11:30 Zatorland

 

polecamy:

partnerzy: