Czas spędzony wspólnie ze znajomymi to doskonała okazja by nadrobić towarzyskie zaległości. Nieważne czy mieszkasz w małej miejscowości, czy w wielkim mieście – wszędzie można znaleźć atrakcje, z których warto skorzystać w gronie przyjaciół. Porą roku, która szczególnie sprzyja tego typu spotkaniom, jest jesień. Zapewne większość z nas jest już wtedy po urlopach i wakacyjnych wyjazdach z rodziną. Im więcej wolnego mamy, tym więcej planów można zrealizować.

O ile pogoda sprzyja, możecie zaplanować aktywności na świeżym powietrzu i skorzystać jak najwięcej ze słońca. Doskonałym pomysłem na odkrywanie ciekawych miejsc w okolicy może być wycieczka do parku rozrywki. Najfajniejszą atrakcją w tym stylu w pobliżu Krakowa jest kultowa już Energylandia. Planując wycieczkę do największego parku rozrywki w Polsce możecie skusić się też na dwudniową przygodę z noclegiem w ośrodku WesternCamp. Czy warto? Przekonajcie się sami!

Pomysł na super przygodę ze znajomymi, czyli wycieczka do Energylandii

Nie ma lepszego sposobu na odreagowanie codziennych stresów niż wyjazd do parku rozrywki. Energylandia to miejsce wręcz stworzone do wyśmienitej zabawy w gronie przyjaciół. Takiej atmosfery jak tutaj próżno szukać gdziekolwiek indziej – nic dziwnego, że docierają tu turyści z najdalszych stron kraju. Gigantyczne wesołe miasteczko w Zatorze pełne jest wyjątkowych atrakcji. To miejsce ma do zaoferowania naprawdę wiele: właściciele dbają o to, by co roku zaskakiwać gości nowymi propozycjami.

Po kilkumiesięcznej przerwie wymuszonej epidemią spowodowaną przez COVID-19 Energylandia znów ruszyła pełną parą. Niecodzienność tego znanego wszystkim obiektu polega na tym, że znajdziecie tu atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Teren parku jest podzielony na sześć stref tematycznych, w których znajduje się łącznie aż 106 nowoczesnych urządzeń rozrywkowych, gier i zabaw. Poszczególne części kompleksu zostały stworzone z myślą o wieku odwiedzających: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Smoczy Gród, Water Park i Aqualantis – każda z nich oferuje unikatowe i niepowtarzalne atrakcje.

Poza tym Energylandia gwarantuje niezapomniane widowiska i przedstawienia, projekcje filmów trójwymiarowych w technologii 7D, a nawet najprawdziwsze Planetarium. W parku co jakiś czas organizowane są też różne wydarzenia, np. powitanie lata, Halloween czy Beach Party. Ponadto na terenie kompleksu funkcjonuje rozbudowana strefa gastronomiczna oraz liczne sklepy z pamiątkami.

Energylandia na weekend – praktyczne porady

Park działa codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Bilety możecie kupić w kasach biletowych na miejscu, są one też dostępne w sprzedaży internetowej. Ze względu na to, że obecnie w Energylandii trwa tzw. sezon niski, nie ma konieczności robienia rezerwacji. Jeśli chodzi o ceny, koszt dwudniowego wypadu do Energylandii wypada znacznie korzystniej niż ten na jeden dzień. Kupując bilet dwudniowy macie możliwość skorzystania z większej ilości atrakcji i nie musicie się martwić, że czegoś nie zdążycie wypróbować.

Zapewne interesuje was też kwestia dojazdu na miejsce. Zator to nieduża miejscowość mieszcząca się między dwoma aglomeracjami: Krakowem i Katowicami. Bliskość i łatwy dojazd do autostrady A4 sprawia, że miasteczko jest doskonale skomunikowane z każdą częścią Polski. Nieopodal głównego wejścia do Energylandii znajduje się obszerny parking, mogący pomieścić nawet kilkaset samochodów. Jeśli wolicie transport zbiorowy, do wyboru macie pociąg, autobus lub okazjonalny autokar Energylandii, który zawiezie was pod samo wejście do wesołego miasteczka. A czy trzeba zabierać ze sobą prowiant?

Oczywiście jeśli chcecie możecie spakować do plecaka jakieś przekąski, jednak tak jak wspomnieliśmy w Energylandii jest mnóstwo punktów gastronomicznych. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana, dlatego to bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich łasuchów.

Weekendowy wyjazd do Zatora – nocleg w WesternCamp

Wybierając się do Zatora na dłużej niż jeden dzień warto wcześniej zarezerwować noclegi. Okolica posiada rozbudowaną bazę noclegową, więc na pewno znajdziecie coś najbardziej odpowiadającego waszym preferencjom. Jeśli chcecie maksymalnie wykorzystać czas na zabawę w Energylandii, warto wybrać hotel lub pensjonat położony niedaleko kompleksu.

Doskonałą opcją może być na przykład pobyt w ośrodku WesternCamp, który jest położony 18 minut spacerem od parku rozrywki. Dlaczego warto wybrać właśnie WesternCamp? Przede wszystkim ze względu na wyjątkową oryginalność i niepowtarzalny klimat tego miejsca. WesternCamp, jak można domyślić się z nazwy, jest inspirowany kulturą amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Ośrodek ten uchodzi za jedną z najbardziej oryginalnych inwestycji w tej części kraju. To miejsce wygląda dosłownie jak plan filmowy: wszędzie stoją drewniane wozy, oryginalne namioty tipi i urocze domki.

Noc spędzona w kowbojskim miasteczku sama w sobie może być niezapomnianą przygodą. WesternCamp ma też własną restaurację, boiska sportowe, place zabaw, pola ogniskowe oraz nowoczesną strefę relaksu z leżakami i hamakami. Miejsce to jest stworzone w naprawdę ciekawy i przemyślany sposób, dlatego możemy je wam z czystym sumieniem polecić.

polecamy:

partnerzy: