Małopolska z dzieckiem – najlepsze parki rozrywki

Rodzinny wyjazd to zawsze doskonały pomysł. Dzięki wspólnemu podróżowanie możemy odkrywać nowe miejsca i spędzać czas razem. Warto wykorzystywać każdą okazję – chociażby jednodniową – by wybrać się na taką wycieczkę. Dla dzieci nawet kilka godzin spędzonych w innym środowisku może być świetną przygodą. Jednak aby wspólny wypad za miasto naprawdę się udał należy go dobrze zaplanować. Miejscami, które szczególnie warto odwiedzać podczas wakacji, są parki rozrywki. W Polsce znajdziemy mnóstwo fantastycznych wesołych miasteczek. Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na jednodniowy wyjazd w okolicy Krakowa? Jedną z największych atrakcji Małopolski jest Energylandia. Z myślą o rodzicach poszukujących inspiracji na ciekawą wycieczkę przygotowaliśmy plan jednodniowej podróży do największego parku rozrywki w Polsce.

Plan twojej wycieczki

10:00 przyjazd do Energylandii
14:00 obiad w strefie gastronomicznej
15:00 ciąg dalszy zabawy

Jednodniówka w Małopolsce – dlaczego warto?

Małopolska to bez wątpienia jeden z najciekawszych turystycznie regionów naszego kraju. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody, jak również osoby pasjonujące się architekturą i historią. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim Kraków, odwiedzany przez niemal wszystkich turystów przybywających w te rejony. W zestawieniu ciekawych rozrywek w Polsce południowej nie mogło zabraknąć również atrakcji dla rodzin z dziećmi. Fantastycznym miejscem na świetną zabawę dla małych i dużych jest Energylandia.

Wycieczka do Energylandii – o czym trzeba pamiętać?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia znajduje się w Zatorze, niedużej miejscowości położonej około 15 km na północ od Wadowic. Z Krakowa dojedziemy tu w niespełna godzinę, dlatego wcale nie musimy zrywać się z łóżek wcześnie rano – są w końcu wakacje! Jednak zamiast wylegiwać się do południa warto zebrać się już około 9:00 i w pełni wykorzystać dostępny czas. Do wyboru mamy kilka możliwości dojazdu. Jeśli planujecie przyjechać z dziećmi, polecamy wycieczkę samochodową. To najwygodniejsza opcja, ponieważ możecie zabrać z sobą wszystkie najpotrzebniejsze gadżety (a, jak wiadomo, lista rzeczy na wyjazd z dzieckiem bywa znacznie dłuższa niż przy wyprawie we dwoje). Na miejscu możecie skorzystać z obszernego parkingu przeznaczonego wyłącznie dla gości Energylandii. Za całodzienny postój zapłacicie jedynie 5 zł, bez względu na to, w ile osób podróżujecie. Na terenie parku rozrywki nie obowiązują limity miejsc: nie musicie się więc martwić, że zostaniecie odprawieni z kwitkiem nawet przy dużej liczbie odwiedzających. Bilet możecie zakupić w kasie, jednak aby nie tracić czasu na stanie w kolejce warto kupić go wcześniej przez Internet. W cenie biletu otrzymujecie dostęp do wszystkich atrakcji: możecie korzystać z urządzeń rozrywkowych ile tylko macie ochotę. Ze względów bezpieczeństwa na niektórych atrakcjach obowiązują jednak pewne ograniczenia: nie mogą na nie wejść np. osoby bez odpowiedniego wieku czy wzrostu. Planowanie rodzinnej wyprawy wymaga przygotowania odpowiedniego budżetu, dlatego warto zapoznać się z pełnym cennikiem Energylandii. Park rozrywki w Zatorze posiada własną strefę gastronomiczną: gdy zgłodniejecie wystarczy podejść do jednego z blisko 50 punktów gastronomicznych. Oferta jest naprawdę różnorodna, dlatego z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Bajkolandia

Bez względu na to, ile lat mają wasze pociechy, Energylandia jest wręcz wymarzonym miejscem na niezapomnianą przygodę. Teren wesołego miasteczka jest podzielony na sześć części, w których znajdują się atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Tutaj każdy może się dobrze bawić – i to nie tylko dzieciaki, lecz także ich rodzice. Najmłodszych gości z pewnością zachwyci urocza Bajkolandia: część parku przywodząca na myśl krainę z dziecięcych marzeń i baśni. Znajdują się tu urządzenia rozrywkowe odpowiednie dla szkrabów już od drugiego roku życia. Maluszki mogą bawić się na nich w towarzystwie rodziców lub rodzeństwa. Alejkami Bajkolandii przechadzają się postacie z ukochanych dziecięcych bajek – spotkanie z nimi to dla dzieciaków ogromna frajda.

Strefa Familijna

Nieco intensywniejsze atrakcje, lecz wciąż odpowiednie dla rodzin z dziećmi, znajdują się w Strefie Familijnej. Jest tu wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy: rodzinne rollercoastery, drewniane tratwy stylizowane na łodzie Wikingów, tory wodne z pontonami, rwąca rzeka, kolejki poruszające się zamkniętym tunelem w całkowitej ciemności, autodrom czy kolejka widokowa z wagonikami w kształcie samolotów. Na terenie Strefy Familijnej znajduje się ponadto Planetarium, w którym odgrywane są kilkunastominutowe seanse o tematyce związanej z odkrywaniem kosmosu.

Smoczy Gród

Od roku 2019 na terenie Energylandii funkcjonuje strefa tematyczna zaaranżowana na podobieństwo średniowiecznej wioski. Wchodząc do Smoczego Grodu poczujecie się jak w zupełnie innej krainie. Sam wygląd tego miejsca robi naprawdę niezwykłe wrażenie: między urokliwymi domkami wykończonymi drewnem i kamieniem wiją się korytarze wąskich, brukowanych uliczek. Podczas spaceru można zatrzymać się przy jednej ze scen, na których organizowane są widowiska, lub zajrzeć do sklepów z pamiątkami. Odwiedzając Smoczy Gród nie zapomnijcie przejechać się fantastyczną kolejką widokową Dragon Adventure – gwarantujemy, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! Wagoniki w kształcie smoków powoli przemierzają trasę wijącą się ponad dachami domów. Są napędzane siłą waszych mięśni – wystarczy odrobina wyobraźni, a poczujecie się tak, jakbyście byli prawdziwymi treserami tych tajemniczych stworzeń. W tej części parku znajdują się także świetne rollercoastery. Największy z nich, słynna Zadra, jest przeznaczony dla osób o wzroście powyżej 140 cm – to coś dla fanów mocniejszych wrażeń. Rodzinom z dziećmi polecamy jednak dwa inne rollercoastery familijne: Frida i Draken.

polecamy:

partnerzy: