Wiosna to czas początku rodzinnych i indywidualnych wyjazdów. Wiosenne weekendy stanowią świetną okazję do wyruszenia w ciekawe miejsca i są one zarazem świetnym pretekstem do zorganizowania tygodniowej wycieczki.

Wiele z najciekawszych miejsc naszego kraju znajduje się w południowej Polsce, która jest bogata zarówno w piękne krajobrazy, jak i cenne zabytki historyczne. Góry od wielu lat tłumnie przyciągają turystów i chyba nie ma w tym nic dziwnego – ich piękno jest zachwycające. Jak zaplanować fantastyczny i aktywny wypoczynek w górach oraz które z nich wybrać, aby cieszyć się jak największą liczbą atrakcji? Prezentujemy Wam przepis na tygodniową wycieczkę do Małopolski, która będzie wypełniona wspaniałymi przeżyciami w bliskości z przyrodą i historią oraz pełna pozytywnej adrenaliny.

Babiogórski Park Narodowy

Zdecydowanie jednym z najpiękniejszych zakątków województwa małopolskiego jest Babiogórski Park Narodowy. Babia Góra to najwyższy szczyt w Polsce znajdujących się poza Tatrami – jej wysokość to 1725 metrów n.p.m. To miejsce przyciąga turystów ze względu na fantastyczne widoki, niekoniecznie długie i wymagające trasy oraz przede wszystkim wspaniałą naturę. Trekking na szczyt Babiej Góry to najpopularniejsza forma turystyki w regionie.

Oprócz niej odwiedzający mogą zachwycić się tutaj takimi szczytami jak Polica i Magurka oraz wyruszyć na szlaki nieodległego Pilska czy Góry Żar, znajdujących się nieopodal Żywca w województwie śląskim. Wspomniane szczyty są częścią Beskidu Żywieckiego – drugiego najwyższego pasma górskiego w Polsce zaraz po Tatrach, które z resztą wspaniale prezentują się z tutejszych gór oraz hal. Największymi ośrodkami miejskimi regionu są Bielsko-Biała oraz Żywiec, stanowiące część historycznej Małopolski.

Miasta te są zdecydowanie warte odwiedzenia zarówno ze względu na piękne zabytki, jak i atrakcje, które pozwalają na różnorodny sposób spędzania czasu. Wśród nich znajdują się Jezioro Żywieckie oraz Jezioro Międzybrodzkie, w których można zażyć kąpieli, wybrać się na żaglówki lub spróbować innych sportów wodnych, bądź po prostu odpocząć na brzegach z piękną panoramą gór.

Western Camp w Zatorze

Spędzając urlop w polskich górach nie zawsze możemy jednak liczyć na idealną pogodę. Często zastanawiamy się co zrobić kiedy w górach pada, jest zbyt gorąco lub zimno na prowadzenie górskiej aktywności, czy po prostu jesteśmy zmęczeni i chcielibyśmy spędzić czas w nieco inny sposób. Około 80 km na północ od Babiogórskiego Parku Narodowego, w miejscowości Zator, znajduje się ośrodek Western Camp Resort, który nie tylko jest wspaniałym miejscem noclegowym w Zatorze, ale także pozwoli przenieść się Wam do świata Dzikiego Zachodu Ameryki Północnej podczas Waszej tygodniowej wycieczki po Małopolsce. 

Western Camp Resort jest uważany za jeden z najciekawszych kompleksów noclegowych w naszym kraju. To ośrodek stylizowany na miasteczko rodem z półpustynnych obszarów południowych Stanów Zjednoczonych. Podczas pobytu w hotelu można przenieść się w świat kowbojów i Indian oraz spędzić noc w jednym z trzech typów pokoi: kowbojskim wozie, indiańskim tipi oraz domku szeryfa.

Dostępne tu aktywności pozwolą w pełni cieszyć się wiosennym czasem wolnym. Wśród nich znaleźć można łowiska ryb, boiska do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę, a chcąc wypocząć można zrobić to w jednej ze stref chilloutu lub podczas seansu w plenerowym kinie. Western Camp Resort to miejsce świetne zarówno dla dorosłych, jak i rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano tutaj plac zabaw, na którym świetnie spędzą czas. Niewątpliwym atutem ośrodka jest jego bliskość do największego w Polsce parku rozrywki – Energylandia w Zatorze.

Szaleństwo w Energylandii

Odwiedzających to miejsce czeka prawdziwa dawka energii! Park rozrywki Energylandia oferuje pięć zróżnicowanych stres, w których można znaleźć szeroki wachlarz atrakcji o różnym stopniu ekstremalności. To idealne miejsce dla wszystkich: dorośli mogą wyszaleć się na przykład w Strefie Ekstremalnej, zaś dzieci z rodzicami świetnie spędzą czas w Strefie Familijnej oraz Bajkolandii. 

Strefa Ekstremalna wyróżnia się naprawdę szalonymi Roller Coasterami i maszynami oferującymi inny wymiar poczucia grawitacji. Do flagowych atrakcji należą tu ultraszybkie kolejki Hyperion i Mayan. Jedną z najciekawszych propozycji jest też znajdująca się w Smoczym Grodzie Zadra – największy na świecie drewniany Wooden Roller Coaster! Po ekstremalnych przeżyciach odwiedźcie pozostałe obszary Energylandii.

Dajcie się porwać dzikim rzekom Strefy Familijnej i odwiedźcie tematyczne wioski oraz dom strachów. Pamiętacie kultowe zderzaki i filiżanki? To obok wodnych kolejek Toffifee Kopalnia Złota, Anaconda i Viking Ride świetne atrakcje tej strefy. Park oferuje bilety jedno- oraz dwudniowe, a spędzony tam czas będzie pełen niezapomnianych doświadczeń.

polecamy:

partnerzy: