Pomysł na weekendową wycieczkę po Małopolsce – Zamek Dobczycki, Zator i Energylandia

Przyjemne temperatury i duża dawka ciepłych promieni słońca zdecydowanie sprzyjają wędrówkom i eksploracji najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Weekend to idealny czas na dwudniową wycieczkę po Małopolsce, która skrywa wiele miejsc budzących zachwyt. Zastanawiacie się jak najlepiej spędzić weekend i zaplanować wycieczkę w taki sposób, żeby była ona różnorodna i pełna ciekawych przeżyć?
Koniecznie powiążcie historię z pięknymi widokami i uzupełnijcie je dniem pełnym szaleństw dla całej rodziny!

Dzień pierwszy – Zamek Dobczycki

Ciekawą propozycją wyjazdową z Krakowa są znajdujące się około 30 kilometrów na południe od miasta Dobczyce. Położone malowniczo wśród wzgórz mogą pochwalić się pięknym średniowiecznym zamkiem, który ulokowany jest na wzniesieniu ponad Zalewem Dobczyckim. Historia budowli sięga XIV wieku.

Na zamku przebywali między innymi król Polski Władysław Jagiełło wraz ze swoją żoną, Jan Długosz, a także Święty Kazimierz. Kres świetności zamku nastąpił w XVIII wieku podczas najazdu szwedzkiego, po którym popadł on w ruinę. W XX wieku zamek był stopniowo odrestaurowywany i dziś cieszy oczy odwiedzających.

Z wież i murów rozpościerają się piękne panoramy na jezioro, Pogórze oraz Beskidy. Obok zamku znajduje się skansen oraz zapora wodna mierząca 30 metrów wysokości i ponad 600 metrów długości – tama powstała na rzece Rabie w celu przeciwdziałania powodziom, a wody zalewu zaspakajają ponad połowę zapotrzebowania wody pitnej Krakowa. Spacer po okolicznych wzgórzach to wspaniały pomysł na wiosenną aktywność w ciepłych promieniach słońca!

Dzień drugi – Zator i Energylandia

Po zwiedzaniu malowniczej okolicy Krakowa warto udać się na zachód. Około godzinę drogi od Dobczyc znajduje się miejscowość Zator, a atrakcje, które znajdują się w jej obrębie, to nie tylko świetne propozycje na rodzinną wycieczkę po Małopolsce, ale również potężna dawka adrenaliny i energii!

Docierając w godzinach popołudniowych zatrzymajcie się w ośrodku Western Camp, który oferuje całkowitą zmianę otoczenia i przenosi na prawdziwy Dziki Zachód! Panujący tu klimat nie bez powodu jest przyczyną, dla której Western Camp uważa się za jeden z najbardziej interesujących kompleksów w Polsce, jak i skrajnie atrakcyjną opcję na nocleg w Zatorze. Jest on wzorowany na westernowych miasteczkach, które znacie ze starych amerykańskich filmów z Indianami i kowbojami w rolach głównych. Spędzicie tu noc w drewnianych kowbojskich wozach, namiotach tipi lub domkach szeryfa, które posiadają wszystkie udogodnienia potrzebne do pełnego i komfortowego odpoczynku. Zaczerpniecie go także w strefach relaksu czy podczas plenerowego seansu kinowego.

Odpoczynek to nie Twoja bajka? Tutaj spędzisz czas także aktywnie! Ośrodek oferuje boiska sportowe, łowisko ryb oraz plac zabaw dla najmłodszych. W odległości zaledwie 15-20 minut spacerem z ośrodka znajduje się największy w Polsce park rozrywki – kultowa już Energylandia. Jeśli chcecie aby Wasza dwudniowa wycieczka po Małopolsce była niezapomniana i pełna pozytywnych wrażeń to koniecznie dodajcie Energylandię do swojej listy! Mnogość atrakcji, które są wyjątkowe nie tylko w skali kraju czy Europy, ale także świata przyprawi Was o prawdziwy zawrót głowy!

Ceny dziennych biletów przedstawiają się następująco: bilet normalny – 139 zł, bilet ulgowy – 89 zł. Można zakupić je wcześniej przez internet i są one przepustkami do zwariowanego świata pełnego rozrywek!

W Energylandii czeka Was 5 stref wypełnionych różnego typu atrakcjami, o zróżnicowanym poziomie ekstremalności. Szybkie kolejki Strefy Ekstremalnej i Smoczego Grodu takie jak Hyperion, Mayan, Frida czy Zadra przyprawią o zawrót głowy i szybsze bicie serca! Warto podkreślić, że Zadra to najwyższy na świecie Wooden Roller Coaster, a Hyperion jest najwyższym i najszybszym Mega Coasterem w całej Europie!

Strefa Ekstremalna to również miejsce, gdzie poczujecie inny wymiar grawitacji – wieża zrzutów Tsunami Drop, także Aztec Swing i Space Gun to obiekty generujące wysokie przeciążenia i dostarczające ogromnych emocji! Park rozrywki Energylandia jest również świetnym miejscem dla dzieci. Najmłodsi mogą tu skorzystać z szeregu atrakcji, w tym strefy Bajkolandia dedykowanej specjalnie dla nich. Oprócz kultowych samochodzików-zderzaków, karuzel i zjeżdżalni dzieci będą mogły poczuć adrenalinę na poziomie przystosowanym specjalnie dla nich podczas przejazdów roller coasterami Smiejzelki Energus i Circus Coaster.

Rodzinnej zabawy dostarczy Strefa Familijna wypełniona atrakcjami na różnym poziomie – od szalonych kolejek jak RMF Dragon i Spill Water Anaconda, przez rwące rzeki Jungle Adventure i Atlantis po spokojne tematyczne wioski – wikińską i szwajcarską. Piątą strefą jest Big Milk Water Park, który w sezonie letnim umożliwia prawdziwe wodne szaleństwo, a już niebawem odwiedzający będą mogli skorzystać z szóstej strefy – Aqualantis, stylizowanej na starożytne miasto z wyjątkowymi atrakcjami!

Małopolska oferuje naprawdę szeroki wachlarz pięknych i ciekawych miejsc, a wiosenne weekendy to świetne okazje do poznania części z nich, na przykład podczas dwudniowych wycieczek. Zamki i natura są tutaj naprawdę wspaniałe, a rozrywki i kompleksy wypoczynkowe, takie jak Energylandia czy Western Camp w Zatorze sprawią, że tego typu wycieczki przybiorą zupełnie inny, wyjątkowy wymiar.

polecamy:

partnerzy: