Kolejka RMF Dragon

Energylandia jest największym parkiem rozrywki w Polsce oraz największym w Europie parkiem roller coasterów. I to właśnie one są atrakcjami, które najbardziej pobudzają wyobraźnię i ściągają do Zatora wielbicieli skoków adrenaliny i ekstremalnych wrażeń. Choć cały park nastawiony jest na rodzinną rozrywkę i ma niezwykle różnorodną ofertę, to właśnie kolejki pędzące po torach z niesamowitą prędkością wywołują największe emocje. Jedną z nich jest roller coaster RMF Dragon.

Kolejka RMF Dragon w Energylandii została otwarta w 2015 r. i od tego czasu dostarcza niecodziennych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jest to pierwsza w Polsce kolejka typu Suspended lub Inverted Coaster, co można przetłumaczyć jako kolejkę odwróconą. Na czym polega jej „odwrócenie”? Na tym, że wagoniki umieszczone zostały pod szynami. Pasażerowie są więc na niej niejako zawieszeni, a wagoniki przesuwają się po torze nad ich głowami. Daje to niezwykłe doznania, ponieważ nie ma możliwości oparcia nóg, które zwisają swobodnie podczas jazdy. Konstruktor kolejki RMF Dragon Roller Coaster, firma Vekoma wykonała 11 identycznych modeli. Oprócz Energylandii znajdują się one w Chinach, Wietnamie, Danii, Francji i Stanach Zjednoczonych.

Osiągi kolejki RMF Dragon 

RMF Dragon Roller Coaster osiąga maksymalną prędkość 75 km/h. Porusza się po trasie o długości 453 m i pokonuje liczne zakręty, tunele, podjazdy i strome zjazdy. Przeciążenia na tej atrakcji sięgają 3,5 g. Kolejka usytuowana jest w pobliżu innych atrakcji i jadący znajdują się podczas przejażdżki blisko innych budowli. To w połączeniu z odwróconą konstrukcją i swobodnym zwisaniem nóg podczas jazdy daje niezwykle silne wrażenia. Pasażerowie mają wrażenie, że zaraz uniosą się w powietrzu, a pęd i podmuchy sprawią, że wylądują na innej okolicznej atrakcji.

Oczywiście nic takiego nie może mieć miejsca, ponieważ RMF Dragon w Energylandii jest całkowicie bezpieczny. Pomimo bardzo dużej prędkości i odwróconej konstrukcji Pasażerowie cały czas są zabezpieczeni i nie ma możliwości, by przesunęli się na siedzeniach lub z nich wypadli. Środki bezpieczeństwa są tak duże, że samodzielnie z przejazdów mogą korzystać już dzieci o wysokości ponad 130 cm, natomiast dzieci mierzące 120-130 cm mogą jeździć kolejką RMF Dragon Roller Coaster pod opieką rodziców.

Na roller coaster nie można wnosić napojów, jedzenia, plecaków i toreb oraz żadnego sprzętu elektronicznego. Nie wolno też palić w trakcie przejazdu. Robienie zdjęć i filmowanie podczas jazdy jest zabronione. Zakazy te wynikają z tego, że pęd powietrza mógłby wyrwać z rąk jakikolwiek znajdujący się w nich przedmiot. Kolejka jest wyłączona na czas burzy. Atrakcja ta jest odradzana osobom z chorobami serca oraz kobietom w ciąży. Zgodnie z regulaminem Energylandii, na kolejce nie można przebywać w strojach kąpielowych.

polecamy:

partnerzy: