Pożegnanie lata w kowbojskim stylu

Wakacje już za nami, lecz do zakończenia kalendarzowego lata zostało jeszcze trochę czasu. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas naprawdę słoneczna i piękna jesień – a to doskonała informacja dla tych, którzy, tak jak my, kochają podróże. Końcówka lata ma swój niepowtarzalny urok: światło jest jakby cieplejsze, dni nie są już upalne, a drzewa zaczynają mienić się wielobarwnymi pióropuszami liści. Wyjazd pod koniec lata ma też ten niewątpliwy plus, że pozwala uniknąć tłumów turystów i kolejek. Podróżowanie poza sezonem wakacyjnym pozwala prawdziwie wypocząć – dlatego jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę z najbliższymi, pora zakasać rękawy i przygotować plan rodzinnej wyprawy. Aby wycieczka była pełna wrażeń warto nadać jej jakiś motyw przewodni. Tym razem mamy propozycję dla fanów westernów i motywów kowbojskich.

Atrakcja dla prawdziwych kowbojów: jazda konna

Twoje dziecko marzy o tym, by zostać kowbojem i przemierzać świata na ukochanym rumaku? Być może warto zapisać je na kurs jazdy konnej lub chociażby sprawić mu niespodziankę w postaci przejażdżki na kucyku. Na początek proponujemy wspólną wycieczkę do ośrodka jeździeckiego. W Małopolsce takich miejsc jest całe mnóstwo. Jazdę konną oferują ośrodki agroturystyczne, pensjonaty i profesjonalne kluby jeździeckie. Wypoczynek w siodle to fantastyczna forma aktywności dla całej rodziny. Jazda konna rozwija równowagę i koordynację ciała, wspomaga rozwój fizyczny, uczy troski i poprawia samopoczucie. Spotkanie z tak pięknymi i niezwykłymi stworzeniami to okazja do przeżycia naprawdę niezapomnianej przygody. Jeśli mielibyśmy polecić któryś z ośrodków jazdy konnej w okolicy Krakowa odpowiedni dla osób początkujących, wybralibyśmy Klub Jeździecki Szarża w Bolęcinie. Największymi atutami tego miejsca jest kameralna, rodzinna atmosfera oraz łatwy dojazd od strony Krakowa. Jeśli podróżujecie samochodem, dojazd z centrum Grodu Kraka nie powinien zająć wam więcej niż godzinę. Ośrodek oferuje zajęcia dla osób początkujących, w tym specjalne szkolenia dla dzieci.

Zamek Lipowiec w Babicach – szlakiem Orlich Gniazd

W pobliżu Bolęcina leży niewielka miejscowość Babice. Zwiedzając okolice warto tu przyjechać, ponieważ znajduje się tu jeden z zamków wybudowanych w systemie tzw. Orlich Gniazd – średniowiecznych warowni mających niegdyś bronić granic Królestwa Polskiego. Zamek Lipowiec w Babicach jest zlokalizowany na wapiennym wzgórzu. Wyjątkowe widoki, które rozciągają się z wyniosłej zamkowej wieży, zapierają dech w piersiach. Ze wzgórza zamkowego można podziwiać przepiękną panoramę okolic Zatora i Oświęcimia. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można stąd dostrzec także Beskid Żywiecki, Beskid Śląski i Beskid Mały.

Noc na Dzikim Zachodzie, czyli WesternCamp

Na koniec pierwszego dnia naszej wyprawy wrócimy do tematów kowbojskich. W miejscowości Zator, leżącej na granicy aglomeracji katowickiej i krakowskiej, znajduje się wyjątkowy kompleks wypoczynkowy WesternCamp. Pobyt tutaj to ciekawy pomysł na całodniowy wypad, jednak tym razem proponujemy po prostu zatrzymać się tu na nocleg. Znajdziecie tu mnóstwo atrakcji w klimacie Dzikiego Zachodu: począwszy od oryginalnych opcji zakwaterowania w przytulnych, drewnianych domkach, oryginalnych wozach w stylu westernowym lub prawdziwych indiańskich namiotach (tipi), przez liczne place zabaw, miejsca na ognisko, stanowiska do wędkowania, boiska, po urokliwe kino plenerowe i nastrojowe przestrzenie do relaksu – a to wszystko urządzone w najprawdziwszym westernowym klimacie! To jedna z najciekawszych inwestycji ostatnich lat, dlatego koniecznie uwzględnijcie ją w planie swojej wycieczki.

Rodzinne szaleństwo w Energylandii

Jedyne 18 minut spacerem od WesternCamp znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc rodzinnej rozrywki w Polsce. Dlatego spakujcie najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszcie w magiczną podróż do świata fantazji. Plan na dziś: Energylandia! Czeka tu na was blisko 80 różnorodnych atrakcji podzielonych na 6 całkowicie odmiennych stref tematycznych. Nowością sezonu 2020 jest Aqualantis – część parku z fabułą nawiązującą do starożytnego miasteczka Atlantis zatopionego w wodach oceanu. Oprócz niej czeka tu na was cała masa atrakcji w pozostałych częściach parku: Bajkolandii, Strefie Familijnej, Smoczym Grodzie, Water Parku i Strefie Ekstremalnej (choć ta ostatnia będzie odpowiednia jedynie dla dorosłych i młodzieży). Jedno jest pewne: w Energylandii zawsze można liczyć na ogromną dawkę dobrej zabawy!

Plan twojej wycieczki

Dzień 1

9:00 wyjazd z Krakowa

10:00 Bolęcin – jazda konna

14:00 obiad w okolicy Bolęcina

15:00 zamek Lipowiec w Babicach

17:30 nocleg w WesternCamp

Dzień 2

9:00 śniadanie w restauracji WesternCamp

10:00 całodzienna zabawa w Energylandii

polecamy:

partnerzy: