Nowe zasady bezpieczeństwa w Energylandii, czyli kiedy pojechać na wycieczkę do parku rozrywki

Ostatnie miesiące mocno dały się we znaki całej branży rozrywkowej. Boleśnie odczuły to wszelkiego rodzaju wesołe miasteczka i parki tematyczne. Jak w nowej rzeczywistości funkcjonuje Energylandia? Jak największy park rozrywki w Polsce radzi sobie z nowymi wytycznymi sanitarnymi? I wreszcie: jak w obecnej sytuacji wygląda kwestia wycieczek do słynnego wesołego miasteczka w Zatorze?

Oficjalne wytyczne dla parków rozrywki

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia sformułowało szczegółowe wytyczne dla funkcjonowania parków rozrywki zlokalizowanych na świeżym powietrzu. Właściciele takich obiektów zostali zobowiązani do zapewnienia swoim pracownikom/obsłudze i gościom należytego bezpieczeństwa. Do nowych zaleceń sanitarnych należą między innymi:
• zapewnienie pracownikom środków do dezynfekcji i indywidualnych środków ochronnych (w tym środków dezynfekujących we wszystkich pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych),
• zapewnienie odwiedzającym odpowiedniej ilości preparatów do dezynfekcji (w tym obowiązkowo stacje do dezynfekcji przy bramach wejściowych i kasach biletowych, w alejkach i ciągach komunikacyjnych, przy wejściach do atrakcji oraz w sklepach z pamiątkami)
• codzienne dezynfekowanie obiektu (ze szczególnym uwzględnieniem powierzchni dotykowych),
• przestrzeganie limitów osób korzystających jednocześnie z jednej atrakcji,
• wdrożenie w punktach gastronomicznych procedur zgodnych z wytycznymi MR i GIS.

Ważne zmiany w Energylandii – park rozrywki czynny przez cały rok?

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany właścicielom Energylandii. Na sezon 2020/2021 planowana była naprawdę spektakularna zmiana w funkcjonowaniu całego wesołego miasteczka. Kompleks po raz pierwszy miał być czynny przez cały rok, łącznie z okresem jesienno-zimowym. Największy rodzinny park rozrywki w Polsce miał ponadto oddać do użytku kolejną fenomenalną atrakcję, niezwykłą krainę śniegu i lodu Winter Kingdom. Miała ona być dostępna od 10 stycznia 2021 roku, jednak ze względu na obecną sytuację jej premiera została przełożona. Czy to oznacza, że plany o funkcjonowaniu Energylandii przez cały rok zostały całkowicie zarzucone? Absolutnie nie! Kierownictwo obiektu zapewnia, że gdy tylko sytuacja się unormuje, goście będą mogli na powrót korzystać z szerokiej oferty rozrywkowej przygotowanej na naprawdę światowym poziomie. Rezygnacja z sezonu zimowego została powzięta z racji obostrzeń wprowadzonych przez rząd, nie zmienia to jednak strategii rozwoju kompleksu, pretendującego do miana największego rodzinnego parku rozrywki w Europie środkowo-wschodniej. I choć w najbliższym czasie do Energylandii nie pojedziemy, trzeba być dobrej myśli: w nowym roku Energylandia z pewnością nas nie zawiedzie. A kto wie, może wycieczka po zimowej przerwie pozwoli nam na nowo odkryć niezwykłą atmosferę tego miejsca? Mnóstwo atrakcji w sześciu kapitalnie zaaranżowanych strefach tematycznych, jeden bilet wstępu na wszystkie urządzenia, najwyższe i najszybsze rollercoastery na świecie, niesamowite pokazy i widowiska, bogata oferta gastronomiczna i oczywiście cała masa rozrywki dla każdego – to wszystko czeka na nas w Zatorze. Organizatorzy są pewni, że w nowym sezonie goście nie zawiodą i park będzie mógł realizować plany rozwoju na kolejne lata.

Właściciele Energylandii: Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Decyzja o zakończeniu sezonu w Energylandii 16 października 2020 była niespodziewana i nagła. Osoby chętne do odwiedzenia parku w nowym sezonie 2021/2022 mogą być jednak spokojne: Energylandia dołożyła wszelkich starań, by sprostać restrykcyjnym zasadom bezpieczeństwa i higieny. Kompleks w dalszym ciągu jest w pełni bezpieczny dla gości, czego świadectwem może być Certyfikat „Małopolska – Bezpieczna Turystyka” nadany mu przez Małopolską Izbę Turystyki. Funkcjonowanie parku rozrywki w nowej rzeczywistości z pewnością będzie wyglądało inaczej, jednak nadal pozostanie on miejscem oferującym niezapomnianą zabawę dzieciom, młodzieży i dorosłym. Pozostaje nam wierzyć, że obecna sytuacja jak najszybciej się unormuje i że Energylandia czym prędzej otworzy swe bramy fanom fantastycznych przygód, pysznego jedzenia i dobrej zabawy w gronie najbliższych.

polecamy:

partnerzy: