Nietypowe noclegi w Polsce

Wyjazd na urlop czy weekend to nie tylko kwestia wybrania odpowiedniego kierunku czy atrakcji, które chcemy zobaczyć, ale także znalezienie noclegu. Preferencje są oczywiście różne i czasem mówi się, że wystarczy, żeby „było ciepło i na głowę nie lało”. Jednak dla większości osób wybór miejsca noclegowego jest niemal tak samo ważny, jak program wyjazdu. Coraz więcej osób zwraca też uwagę, aby obiekt miał swój niepowtarzalny klimat i sam w sobie mógł uchodzić za atrakcję. Za trendem tym podążają właściciele hoteli, pensjonatów i innych miejsce noclegowych i starają się być niepowtarzalnymi i wyróżniać się spośród tysięcy innych obiektów.

Baśniowo i po królewsku

Bardzo modnym trendem, który obecny jest w całej Europie, są noclegi w zabytkowych obiektach, w tym w zamkach i pałacach. Do przyjmowania gości przygotowanych jest też wiele zabytkowych rezydencji m.in. w Kotlinie Jeleniogórskiej czy na Podkarpaciu., a także w Białowieży. Niezwykłym miejscem jest Pałac w Mosznej w Opolskim, gdzie oprócz samych noclegów organizowane są też gry i warsztaty w klimacie z książek o Harrym Potterze.

Oprócz samych zamków i pałaców, gdzie można się poczuć przez chwilę jak koronowana głowa, wyróżniają się też obiekty inspirowane książkami, legendami i baśniami. Na Podkarpaciu i Pomorzu można się m.in. zamieszkać w domkach wyglądających jak przeniesione żywcem ze Śródziemia Tolkiena.

Na wodzie, w lesie, na drzewach i pod ziemią

Otoczone przez naturę magiczne miejsca w Polsce mają też swoje nietypowe noclegi. Wiele osób kojarzy takie obiekty z prymitywnymi warunkami i koniecznością np. zabierania śpiworów. Nic bardziej mylnego! Od kilku lat coraz popularniejsze są glampingi, gdzie można spać w luksusowych, ogrzewanych namiotach lub jurtach, które oferują bliskość natury i piękne widoki. Można je znaleźć m.in. na Podhalu czy w Beskidzie Niskim. Zasłużoną sławą cieszy się też warmińska Glendoria. Nocując w lesie niekoniecznie trzeba też spać na ziemi. Udowadniają to operatorzy cieszących się dużą popularnością domków na drzewie w różnych miejscach Polski.

Jak by to było spać na wodzie? Można się o tym przekonać m.in. w Mielnie, Przywidzu czy Kątnie na Mazurach. Te nietypowe domki letniskowe, z własnymi pomostami sprawdzą się doskonale w przypadku wielbicieli wakacji nad wodą. Z kolei na osoby lubiące wyzwania mogą spróbować noclegu w kopalniach soli w Bochni czy Wieliczce.

Jak na Dzikim Zachodzie

Dziki Zachód kojarzy się z wolnością, przygodą i kontaktem z przyrodą. Dlatego w podkrakowskim Zatorze powstało Miasteczko Westernowe Western Camp, w którym można poczuć się jak przeniesionym na amerykańskie prerie. Do wyboru Goście mają całoroczne drewniane domki kowbojskie oraz ogrzewane tipi i wozy. Wnętrza są wygodne i nie wymagają posiadania własnych śpiworów czy innego sprzętu turystycznego. To w pełni funkcjonalne małe apartamenty, które doskonale sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi.

Nocleg w każdej z dostępnych w Western Camp opcji jest niesamowitą przygodą, która na długo zapadnie w pamięć. Ośrodek utrzymany jest w klimacie Dzikiego Zachodu, a w restauracji można zjeść nie tylko pyszne potrawy kuchni polskiej, jak i dania pochodzące wprost z Ameryki. Western Camp to także możliwość uczestniczenia w wydarzeniach tematycznych, podczas których animatorzy wciągną do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

 

polecamy:

partnerzy: