Jak przygotować się na wycieczkę do Energylandii? Co warto zabrać do Parku Rozrywki?

Energylandia to największy otwarty przez cały rok park rozrywki w Polsce. Niemal wszystkie jego atrakcje znajdują się pod gołym niebem, a skorzystanie z nich wypełni przynajmniej cały dzień. Dlatego ważne jest, żeby do pobytu w Parku dobrze się przygotować i zabrać to, co może być potrzebne podczas całodniowego pobytu zarówno w strefach „suchych”, jak i strefie wodnej i aquaparku.

Jak się ubrać na wycieczkę do Energylandii?

Energylandia jest miejscem zabawy i aktywności dlatego też najważniejsze by ubranie, na które się zdecydujemy, było wygodne. Przez cały dzień będziemy w nim korzystać z karuzel, roller coasterów. Istotne jest, by strój dopasowany był do pory roku i pogody. Zdecydowaną większość czasu spędzać będziemy na zewnątrz, więc w przypadku niższych temperatur i wiatru warto się ubrać na cebulkę oraz założyć ciepłe ubrania.

Choć wybór stroju do Największego w Polsce Parku Rozrywki może wydawać się w pierwszej chwili zupełnie oczywisty, warto pamiętać o kilku kwestiach. Ich zlekceważenie może spowodować nie tylko mniejszą przyjemność z zabawy, ale nawet w skrajnych przypadkach uniemożliwi skorzystania z danej atrakcji.

Przede wszystkim warto ubrać spodnie, które nie będą śliskie. Pozwoli to zaoszczędzić sobie niepokoju na niektórych roller coasterach, gdzie blokada utrzymuje użytkownika tylko na pasie i biodrach. Śliskie spodnie powodują przesuwanie się na fotelu, co jest oczywiście w pełni bezpieczne, bo działa blokada, ale może wywoływać bardzo nieprzyjemne uczucie. Drugim elementem stroju, na który warto zwrócić uwagę, są buty. Latem aż chciałoby się ubrać lekkie klapki czy japonki. Jednak w takim obuwiu nie wolno korzystać z części roller coasterów i ekstremalnych urządzeń. Wiąże się to z ryzykiem, że takie buty mogą spaść z nóg przy dużej prędkości lub na ostrych zakrętach. Najlepszym letnim obuwiem do Energylandii będą lekkie trampki lub tenisówki. Ostatnim elementem, o którym nie można zapomnieć, jest nakrycie głowy. W chłodniejsze dni chroniące uszy przed podmuchami wiatru, latem zaś osłaniające głowę przed słońcem. Czapka czy kapelusz powinny mocno siedzieć na głowie, by nie spadły podczas zabawy. Natomiast na czas jazdy roller coasterem można czapkę zostawić w szafce.

Co zabrać do Energylandii?

Energylandia to miejsce, które jest perfekcyjnie zorganizowane i dostosowane do potrzeb Gości. Dlatego na miejscu nie trzeba w żadnym stopniu martwić się np. o jedzenie czy picie. Wybór restauracji i barów, które serwują potrawy z całego świata, od tradycyjnej polskiej kuchni po tropikalne przysmaki, jest tak duży, że czasem można mieć problem z wyborem. Podobnie z napojami, które można kupić na każdym kroku.
Jadąc do Parku Rozrywki można mieć ze sobą niewielki plecaczek czy torebkę, ale trzeba pamiętać, że przed wejściem na niektóre atrakcje, w tym roller coastery będzie je trzeba zostawić w szafkach. Dlatego na dokumenty, pieniądze czy karty bankomatowe znacznie lepiej sprawdzi się zapinana w pasie nerka, którą można mieć cały czas przy sobie.

Teren Energylandii jest bardzo rozległy i zdecydowanej większości odsłonięty. Dlatego wybierając się do Parku latem, należy koniecznie zabrać ze sobą krem do opalania z wysokim filtrem. Przebywanie przez cały dzień na ostrym słońcu może doprowadzić do poparzeń.
Bardzo atrakcyjną częścią Energylandii jest strefa wodna, gdzie np. rozpędzony roller coaster wjeżdża wprost do zbiornika wodnego, wzbijając ogromne ściany wody. Jest to bardzo przyjemne, ale z takiej atrakcji wychodzi się zwykle mokrym. Na miejscu można kupić peleryny lub skorzystać z turbo suszarek, ale warto też zabrać ze sobą drugi komplet ubrań na przebranie.

Osoby, które mają długie włosy, powinny związać je w kucyka, nawet jeśli na co dzień tego nie robią. Dlatego gumka lub spinka to kolejny punkt na liście rzeczy „do zabrania”. Rozpuszczone włosy i roller coaster lub młot to zdecydowanie złe połączenie.

Co zabrać do aquaparku?

Częścią Energylandii jest aquapark. Korzystanie z niego możliwe jest w strojach kąpielowych. Dlatego, jeżeli mamy zamiar korzystać z tej strefy, należy zabrać nie tylko kostium czy kąpielówki, ale także ręcznik i klapki. Przyda się także krem z filtrem i grzebień lub szczotka do rozczesania włosów po kąpieli.

polecamy:

partnerzy: