Zator to niewielkie miasto w województwie małopolskim położone mniej więcej w połowie drogi Oświęcimiem a Wadowicami. Do niedawna ta malownicza miejscowość była znana głównie z hodowli ryb – przede wszystkim karpia królewskiego. Obecnie największą atrakcją Zatora są przyciągające rzesze turystów parki rozrywki. Jeżeli po pracowitym tygodniu marzy ci się wypad w miejsce, w którym będziesz mógł znów poczuć się jak dziecko, wybierz Zatorland. Park Rozrywki Zatorland zapewni ci relaks połączony z rozrywką. Jeśli lubisz w ten sposób spędzać wolny czas, szykuj się na niezapomnianą przygodę.

Informacje praktyczne: dojazd, parking, bilety, godziny otwarcia

 

Park Rozrywki Zatorland znajduje się w doskonale skomunikowanej części kraju, w związku z czym dojazd na miejsce nie powinien sprawić wam żadnych problemów. Wybierając wycieczkę samochodem możecie na miejscu skorzystać z płatnego niestrzeżonego parkingu. Wjeżdżając na parking należy pobrać bilet na bramce wjazdowej oraz dokonać opłaty w kasie biletowej parku. Jeżeli wolicie podróżować w grupie możecie wybrać dojazd środkami komunikacji zbiorowej. Na trasie Kraków Główny – Zator oraz Katowice – Zator kursują pociągi i prywatne busy. Dodatkowo w każdą sobotę i niedzielę do Zatorlandu można dojechać z Krakowa lub Katowic specjalnymi autobusami (aktualny rozkład jazdy sprawdzicie na stronie internetowej parku).

Po przerwie związanej z wprowadzonym w Polsce lockdownem, w sezonie 2021 Park Rozrywki Zatorland będzie przyjmować gości od 21 maja. Bilety wstępu można zakupić na miejscu lub przez Internet. Dostępne są bilety ulgowe oraz normalne jedno- i dwudniowe. Jeżeli chcecie połączyć pobyt w Zatorlandzie z wizytą w Energylandii, warto kupić bilet łączony ze zniżką -10% (promocja trwa do 25.06.2021), który zrealizujecie w każdym z dwóch parków rozrywki. Zatorland jest czynny w dni robocze, weekendy i święta. Przed przyjazdem na miejsce polecamy zapoznać się z kalendarium otwarcia parku 2021, dostępnym na stronie internetowej.

Zatorland: trzy parki tematyczne w jednym miejscu

 

Zatorland w Zatorze to kompleks trzech parków tematycznych umożliwiających poznanie tajemnic historii oraz odkrywanie niezwykłych ciekawostek przyrodniczych. Zatorland jest atrakcją turystyczną stworzoną z myślą o edukacji, pozwalającą spędzić czas w świetnej atmosferze doskonale się przy tym bawiąc. To fantastyczne miejsce przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, lecz także dla osób dorosłych niezależnie od wieku. Główną atrakcją Zatorlandu jest Park Dinozaurów – największy tego typu park w Europie Środkowej. Przechadzając się po gęsto zalesionym terenie będziecie mieli okazję stanąć oko w oko z największymi stworzeniami, jakie kiedykolwiek stąpały po powierzchni naszej planety.

Na terenie parku znajduje się przeszło 100 różnych eksponatów wielkich gadów odtworzonych z niezwykłą wręcz dbałością o szczegóły. Większość figur jest ruchoma i wydaje dźwięki, co jeszcze bardziej potęguje wrażenia. Kolejnym wyjątkowym miejscem w Zatorlandzie jest Park Owadów. W tej części kompleksu możecie podziwiać gigantyczne eksponaty owadów i innych stworzeń ustawione wzdłuż ciekawie przygotowanej ścieżki edukacyjnej. Zobaczycie tu m.in. biedronkę, mrówkę, konika polnego, skorpiona, modliszkę – a wszystkie mające ludzkie rozmiary.

Ekspozycja uzupełniona jest o wystawę wypreparowanych okazów insektów pochodzących z najdalszych stron świata. Wyśmienitym miejscem pozwalającym poznanie fascynujących historii z odległej przeszłości jest Park Mitologii. To część kompleksu ulokowana w znacznej części na wodzie, przez co stanowiąca wyjątkowo malownicze miejsce na spacer. Park Mitologii to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w fenomenalny sposób przedstawiono narrację na temat antycznego świata bogów, herosów i innych mitycznych stworzeń. Podczas zwiedzania parku będziecie również mieli okazję przepłynąć się gondolą po malowniczym jeziorze. Naszym zdaniem – rewelacja!

A może jednak wycieczka z noclegiem…

 

Jeżeli jeden dzień to dla was za mało, śmiało możemy polecić wam Zator i okolice na dłużej. Ta część województwa małopolskiego posiada wyjątkowo bogatą bazę noclegową o zróżnicowanym standardzie, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z całą pewnością najbardziej oryginalną propozycją jest ośrodek WesternCamp położony w samym sercu Zatora. Ten nietypowy obiekt oferuje aż 600 miejsc noclegowych w kolorowych indiańskich tipi, drewnianych wozach kowbojskich oraz komfortowych klimatyzowanych domkach z prywatnymi łazienkami. WesternCamp to niezwykły kompleks wypoczynkowy, w którym nowoczesność łączy się z niepowtarzalnym stylem klimatycznego miasteczka rodem z amerykańskiego westernu. Na terenie obiektu znajdziecie komfortowo wyposażoną strefę relaksu z leżakami i hamakami – miejsce wręcz stworzone do odpoczynku po dniu pełnym wrażeń.

Do dyspozycji gości są także ogólnodostępne boiska sportowe, kino plenerowe, stanowiska do wędkowania oraz specjalnie wydzielone miejsca na ognisko. Oferta ośrodka obejmuje także jazdę konną dla dzieci. W kowbojskiej wiosce znajdziecie także nietuzinkową restaurację Bonanza, rozpieszczającą wasze podniebienia pysznymi daniami serwowanymi wśród szumu drzew i śpiewu ptaków. Przeszklone ściany w połączeniu z drewnianym wnętrzem nadają temu miejscu naprawdę niezwykły charakter. Restauracja posiada też letni ogródek z parasolami.