Wraz z nadejściem roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli skończył się czas wypoczynku. Choć większość z nas jest jeszcze pełna wakacyjnego luzu, najwyższa pora zabrać się do pracy. Przestawienie się na tryb szkolnych obowiązków może być czasami dosyć stresujące – zwłaszcza w dobie pandemii, gdy nic nie jest w 100% pewne. Przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości bywa szczególnie trudne dla uczniów pierwszych klas: czy to podstawówki, czy szkoły średniej. Najważniejszym zadaniem stojącym przez opiekunami jest wówczas integracja klasy – a wiadomo, że nic tak nie integruje jak wspólne wyjazdy. Aby wycieczka klasowa faktycznie się udała, trzeba zapewnić uczestnikom atrakcje, które faktycznie ich zainteresują. I choć wyjście do muzeum niewątpliwie ma walory edukacyjne, na początek lepiej postawić na coś mniej tradycyjnego. Doskonałym pomysłem może być na przykład wycieczka do parku rozrywki. Jak zorganizować taki wyjazd? Poniżej nasza propozycja dwudniowej przygody w Energylandii.

Pomysł na wycieczkę szkolną – park rozrywki

Wycieczka klasowa na samym początku roku szkolnego to świetny pomysł – tym bardziej, że pogoda nadal nas rozpieszcza, a spędzanie czasu na świeżym powietrzu to zdecydowanie lepsza opcja niż siedzenie w czterech ścianach. Wspólny wyjazd to idealna okazja do integracji uczniów z nauczycielami oraz zbudowania zgranego zespołu. Taka wycieczka to także cała masa wspomnień, dlatego warto dobrze ją zaplanować. Wyjazd klasowy nie musi być nudny: wystarczy trochę kreatywności. Doskonałym pomysłem na urozmaicenie szkolnej wycieczki może być zabawa w parku rozrywki. Taka przygoda to bardzo emocjonujące przeżycie, dlatego dzieci i młodzież chętnie w niej uczestniczą. Prawdziwym fenomenem jest Energylandia – największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce.

Energylandia: dojazd, godziny otwarcia, cennik

Energylandia znajduje się w Zatorze, malowniczo położonej miejscowości w województwie małopolskim. Zator jest doskonale skomunikowany z każdą częścią kraju – w pobliżu przebiega autostrada A4, którą można dojechać na miejsce od strony Krakowa lub Katowic. Na miejscu znajduje się obszerny parking (autokary szkolne parkują za darmo, kierowca otrzymuje bilet + kawę/herbatę gratis). W sezonie jesiennym park rozrywki jest czynny codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Planując pobyt warto zapoznać się wcześniej z kalendarzem 2020/2021. Jeśli chodzi o bilety, obowiązuje osobny cennik dla szkół.

Atrakcje Energylandii

Część rozrywkowa Energylandii podzielona jest na sześć stref tematycznych:

  • Bajkolandię: część dla najmłodszych, zawierającą pięknie stylizowane atrakcje odpowiednie dla dzieci od 2. roku życia,
  • Strefę Familijną: z atrakcjami dedykowanymi dla uczniów szkół podstawowych, szkół średnich i studentów,
  • Strefę Ekstremalną: z urządzeniami rozrywkowymi o największej intensywności, odpowiednimi dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej (7-8), uczniów szkół średnich i studentów,
  • Smoczy Gród: niesamowite miejsce zaaranżowane na wzór średniowiecznego miasteczka pełnego magii i czarów,
  • Aqualantis: nowość sezonu 2020, niezwykłe miejsce nawiązujące do starożytnego zatopionego miasta Atlantis,
  • Water Park: zewnętrzny park wodny ze zjeżdżalniami i strefą wodnego relaksu.

Łącznie w Energylandii znajduje się ponad 60 urządzeń, 22 interaktywnych gier i zabaw, 6 scen widowiskowych, a nawet Kino 7D i prawdziwe Planetarium. Organizatorzy dbają o to, by zapewnić uczestnikom najwyższy stopień bezpieczeństwa. Z tego względu wstęp na niektóre urządzenia rozrywkowe jest ograniczony – obowiązują limity wzrostu, wieku i wagi. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane atesty i są na bieżąco konserwowane.

Strefa gastronomiczna

Oprócz atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w Energylandii funkcjonuje też osobna strefa restauracyjna. Znajduje się tam 50 lokali oferujących bardzo różnorodne menu. Planując wycieczkę możemy skorzystać ze specjalnej oferty gastronomicznej dla szkół, z zestawami obiadowymi w cenie od 22,50 zł.

Oryginalne miejsce na nocleg: WesternCamp

Energylandia to świetne miejsce na wycieczkę szkolną również dlatego, że w pobliżu znajduje się nietuzinkowy ośrodek wypoczynkowy. Kompleks WesternCamp to jedna z najbardziej udanych inwestycji ostatnich lat. Obiekt oferuje możliwość noclegu w klimacie Dzikiego Zachodu – odwiedzający mogą spędzić noc prawdziwym indiańskim tipi lub w oryginalnym wozie kowbojskim. Dla osób preferujących bardziej klasyczne zakwaterowanie przygotowano drewniane domki szeryfa – komfortowo wyposażone i bardzo przytulne. Jednak nie tylko budynki nawiązują tu do tematyki westernów: na terenie ośrodka czekają także inne atrakcje, m.in. miejsca na ognisko, boiska sportowe, kino plenerowe, stanowiska do wędkowania oraz strefa relaksu na świeżym powietrzu. Noc w takich okolicznościach z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

Przykładowy plan dwudniowego pobytu w Energylandii dla szkół

Dzień 1:

10:00 przyjazd do Zatora

10:30 wejście na teren Energylandii

11:00 Strefa Familijna

13:00 przerwa obiadowa w części gastronomicznej

14:30 Smoczy Gród

18:00 nocleg w WesternCamp

Dzień 2:

9:00 śniadanie w WesternCamp

10:00 wejście do Energylandii

10:30 Strefa Ekstremalna/Bajkolandia (zależnie od wieku uczestników)

13:00 obiad w strefie gastronomicznej

14:30 planetarium

15:00 Aqualantis

18:00 zbiórka przed autokarem i powrót

polecamy:

partnerzy: