Początek roku zawsze motywuje do planowania różnych aktywności, w tym wycieczek. Turystyka lokalna w ciągu ostatnich miesięcy znacznie zyskała na wartości, a Polacy pragną odkrywać ciekawe miejsca bez przekraczania granic. W tym celu warto udać się na południe Polski, gdzie można zaplanować wycieczkę dwudniową z elementami zwiedzania parku narodowego, szaleństwa w parku rozrywki i z noclegiem w kowbojskiej wiosce. To dobra opcja i na weekendowy wypad z rodziną, i na zrobienie krótkiego urlopu w ciągu tygodnia, jak i wycieczkę szkolną.

Plan twojej wycieczki

Dzień pierwszy

10:00 – 15:00 – zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego

15:30 – obiad w Ojcowie, przejazd do Zatoru (ok. godzina samochodem)

18:00 – zakwaterowanie w Western Camp, aktywności na terenie resortu, nocleg w kowbojskim stylu

Dzień drugi

9:00 śniadanie w Western Camp

10:00 – 18:00 zabawa w Energylandii

Zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego

źródło zdjęcia:
https://pixabay.com/pl/photos/ojcowski-park-narodowy-jesie%C5%84-2742115/

Ojcowski Park Narodowy to najmniejszy park narodowy w Polsce, którego symbolem jest nietoperz. Znajduje się w Małopolsce, na Wyżynie Olkuskiej, w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, a dojazd samochodem z Krakowa zajmuje ok. 40 minut. Wstęp na teren parku jest bezpłatny, a dla zwiedzających udostępnionych jest kilka szlaków turystycznych, których łączna długość wynosi ponad 46 km! Spacer w Ojcowskim Parku to znakomity pomysł na rozruszanie się po pracowitym tygodniu lub zdalnych zajęciach.
Najsłynniejsze atrakcje parku to m.in. Maczuga Herkulesa – wapienna skała w kształcie maczugi o wysokości ok. 25 metrów, znajdująca się w Pieskowej Skale, z którą związanych jest kilka legend, np. o smoku lub czarnoksiężniku Twardowskim, Zamek Pieskowa Skała, Skały Kawalerskie, Panieńskie Skały, Brama Krakowska – skalna brama zamykająca wylot wąwozu, którym niegdyś biegł szlak handlowy z Krakowa na Śląsk.
Do Ojcowskiego Parku Narodowego należy także zielona Dolina Prądnicka i Zamek w Ojcowie. Teren skrywa wiele ciekawych formacji skalnych i nieoczywistych miejsc. Warto wybrać się tu jak najwcześniej rano i pozwiedzać – wraz z końcem sezonu zimowego otwiera się tu wiele atrakcji, np. Jaskinia Łokietka i Jaskinia Ciemna, które są dostępne dla zwiedzających po zakupie biletu. Z Ojcowskim Parkiem związanych jest wiele legend, więc jeśli szukacie pomysłu na urozmaicenie zwiedzania dzieciom, warto o nich poczytać wcześniej lub wynająć prywatnego przewodnika, który z łatwością wciągnie wszystkich uczestników wycieczki w fascynujący świat słowiańskich mitów i baśni.

Wypoczynek w stylu kowbojskim

Podczas naszej wycieczki dwudniowej po Małopolsce proponujemy nocleg w Western Camp Resort. Po pierwsze, to bardzo ciekawe miejsce stworzone w klimacie amerykańskiego Dzikiego Zachodu, dzięki czemu łatwo jest oderwać się myślami od codzienności. Ośrodek oferuje noclegi w trzech różnych miejscach – w eleganckim Domku Szeryfa, przygodowym Indiańskim Tipi oraz niepowtarzalnym Wozie Kowbojskim. Każdy z typów zakwaterowania to świetna opcja dla rodzin z dziećmi, par czy grup znajomych. Konwencja indiańskiej wioski pozwala wczuć się w rolę pierwszych osadników i odkrywać zakątki Dzikiego Zachodu, czyli różne strefy ośrodka, takie jak kino plenerowe, miejsca przeznaczone na ognisko, boisko do siatkówki i do piłki nożnej, place zabaw, strefę relaksu, łowisko wędkarskie i tematyczną restaurację.
Jedno jest pewnie, na Western Camp nie będzie się nudził nikt, a pomysłów na spędzenie czasu nie zabraknie. Warto dodać, że to ciekawe miejsce na sesję zdjęciową! Western Camp Resort jest położony kilkaset metrów od rodzinnego parku rozrywki, jakim jest Energylandia i w recepcji ośrodku bez problemu kupicie bilety do parku. Miejsca noclegowe warto rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, by zaplanować miły rodzinny weekend, np. w kwietniu. Jeśli przyjeżdżacie do Western Camp głównie po to, by spędzić dzień w Energylandii, należy wcześniej sprawdzić w jakich miesiącach otwarty jest park – sezon zaczyna się z reguły w pierwszym tygodniu kwietnia.

Zabawa w Energylandii

Ten największy w Polsce park rozrywki oferuje gościom aż sześć stref tematycznych i bogate zaplecze gastronomiczne. Przed pierwszą wizytą warto przejrzeć listę atrakcji i wybrać te, które najbardziej przypadną Wam do gustu i zweryfikować to na miejscu! Energylandia posiada 15 kolejek górskich, które stanowią wyzwanie nawet dla najbardziej odważnych osób. Podczas Waszej wizyty w parku na pewno nie ujdą one uwadze – ogromny Hyperion umiejscowiony jest tuż przy wejściu do parku, a jego widok potrafi zakręcić w głowie.
Respekt budzi także Zadra, hybrydwa kolejka górska typu hyper coaster dostępna w strefie o wdzięcznej nazwie Smoczy Gród – wagoniki rozpędzają się do prędkości 121 km/h, a pierwszy zjazd następuje po torze o nachyleniu niemal 90 stopni, przez co ma się wrażenie, że spada się pionowo w dół. Co ciekawe, na kolejki górskie mogą wchodzić dzieci powyżej 140 cm wzrostu (z opiekunem) i to właśnie najmłodsi są najwierniejszymi fanami tak szybkich atrakcji!

polecamy:

partnerzy: